V Sýrii zabíjel chlór a sarin. Na vesnice plné dětí útočil Asadův režim, potvrdili experti

Autor: ČTK - 
8. dubna 2020
17:05

Letectvo syrského prezidenta Bašára Asada podle závěrů vyšetřovacího týmu Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v březnu 2017 svrhlo na vesnici v západosyrské provincii Hamá bomby obsahující chlór a nervový plyn sarin. Ke spáchání útoku armáda podle vyšetřovatelů využila vrtulník a bitevníky ruské výroby Suchoj Su-22. Informovala o tom agentura Reuters.

Zvláštní vyšetřovací tým byl zřízen členy OPCW v roce 2018 s cílem identifikovat pachatele nelegálních útoků. Dosud OPCW mohla pouze sdělit, zda se stal chemický útok, nikoliv však kdo jej spáchal.

Podle nových závěrů vyšetřovatelů je důvodné podezření, že při útocích, které se odehrály 24. a 30. března 2017 v Latámině, byl použit toxický chlor a sarin a že útočili piloti syrského letectva.

Damašek a Rusko, které je jeho spojencem, obvinění z páchání chemických útoků opakovaně odmítly. Podle nich chemické útoky zinscenovala opozice s cílem očernit syrskou armádu.

O dalších krocích by podle OPCW nyní měly rozhodnout členské státy a generální tajemník OSN António Guterres.

liskabystrouska ( 11. dubna 2020 08:38 )

a kdovi co vypustili do sveta ze to zpusobuje smrt

Templ ( 9. dubna 2020 11:49 )

A teď tu o Červené Karkulce😂😂😂

victor1 ( 9. dubna 2020 06:49 )

Pro OPCW teď spočívá otázka v tom,proč v definitivní zprávě komise nebylo použito technického hodnocení těch válců ve kterých měla být ona chemická látka,které bylo provedeno prvotně a proč byla místo toho použita jiná hodnocení,která o dost později provedli nejmenovaní "nestranní" odborníci.Protože USA,Francie a Velká Británie bombardovaly Sýrii odvetou za předpokládaný chemický útok,měly mimořádný zájem na tom,aby OPCW vydala zprávu,která ospravedlní jejich útok na Sýrii.Vzniká přirozeně otázka,jestli byl na OPCW vyvíjen nátlak,aby použila pozdějšího souboru hodnocení místo toho prvotního kdy to bylo tzv. čerstvé.Například úplně debilní je tvrzení,že válec s chemickou látkou prorazil střechu,proletěl pokojem a přistál velmi šikovně na postel,které se nic nestalo,což vypověděl údajný očitý svědek­."Spe­cialis­té" z OPCW nenašli lepšího svědka,tak použili tohoto "kandidáta věd".Je zajímavé,že jsme byli svědky podobné dynamiky před vpádem do Iráku v roce 2003,kdy se na odborníky vyvíjel nátlak,nebo zůstávali stranou,když vlády Velké Británie a USA vystoupily se lživými prohlášeními o předpokládaných iráckých zbraních hromadného ničení.Teď bude nutné provést nezávislé vyšetřování a ne to o kterém se píše ve článku,evidentně vykon­stru­ovaném­.Neboť tato technická zpráva vyvolává ještě více pochyb o pravdivosti tohoto rádoby "nezávislého" šetření pod vedením USA a vyvolává také otázky o tom, jak funguje OPCW.

pfoto1 ( 8. dubna 2020 19:45 )

Trefa , zpráva trefila svou cílovku.

Diginka ( 8. dubna 2020 19:40 )

Jak že tomu nikdo neuvěří,je to další dokázané zvěrstvo prokomunistické zrůdy. Chudáci malé děti, jak jim muselo být a ta zrůda se ničeho neštítí. Stále to tvrdím komunismus= fašismus= svinstvo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud