Trumpa dopálili Oscaři: „Co to k čertu mělo znamenat?“ zuřil kvůli Parazitovi

Autor: ČTK, tsv - 
21. února 2020
11:28

Americký prezident Donald Trump na předvolebním mítinku v Coloradu kritizoval, že hlavní cenu americké filmové akademie Oscar letos získal jihokorejský film Parazit. Informovala o tom dnes agentura AP. Jako příklad skvělých filmů uvedl prezident klasická díla Jih proti Severu či Sunset Boulevard.

„A vítězem je film z Jižní Koreje. Co to k čertu mělo znamenat?“ zvolal Trump před svými příznivci, kteří se shromáždili na mítinku ve městě Colorado Springs. „Máme dost problémů s Jižní Koreou s obchodem. A oni jim k tomu ještě dají cenu za nejlepší film roku. Byl dobrý? Nevím,“ dodal.

„Pochopitelně, neumí číst,“ reagovala na Trumpovu kritiku na twitteru společnost Neon, která Parazita ve Spojených státech distribuuje s anglickými titulky.

Film Parazit, který natočil jihokorejský režisér Pong Čun-ho, získal na letošním udílení cen americké filmové akademie čtyři Oscary. Kromě ceny za nejlepší film, kterou dostal jako první cizojazyčný snímek, získal zlaté sošky také v kategoriích nejlepší zahraniční celovečerní film, režie a původní scénář.

Video Móda na Oscarech: Co oblékli Pitt, Zellwegerová, Pacino a zbytek Hollywoodu? - Reuters

Schlafenberg ( 21. února 2020 13:21 )

Cože, Trump si dovolil kritizovat to co vybral sám sionistický ústřední výbor ?

marieajosef00 ( 21. února 2020 13:05 )

Já ho na rozdíl od něj sice viděl, ale potvrzuji, že to byla pěkná ***. Prostě jsem nepochopil, jak se vůbec mohl dostat do nominace, natož něco vyhrát ...... Je to už jen zpolitizovaná tupá soutěž.

karoly ( 21. února 2020 12:37 )

Ten je zralý pro Chocholouška.

jezidedek ( 21. února 2020 11:56 )

jako u nás umělecká svloč,luza!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud