Trumpova strana chce zakázat změny pohlaví. „Zločinné,“ hrozí se ochránci

Autor: ČTK - 
18. ledna 2020
18:19

Američtí republikáni připravují ve víc než dvanácti státech USA zákony, které by vážně zkomplikovaly situaci osobám usilujícím o změnu pohlaví. Napsala to v sobotu agentura AP. Lékaři by nesměli takovým lidem předepisovat hormonální léčbu a nesměli by provádět chirurgické zákroky spojené se změnou pohlaví.

Některé zákony by zakázaly transgenderovým studentům účastnit se sportovních aktivit v týmech, které odpovídají jejich nově nabytému pohlaví. Návrhy zákonů podle AP doporučily republikánům konzervativní politické a náboženské spolky.

Zákon připravovaný v Jižní Dakotě by například lékaře, provádějící chirurgický zákrok s cílem změny pohlaví, trestal jako pachatele těžkého zločinu. Ve státě Missouri republikánští zákonodárci navrhují odebrat takovým lékařům licenci. Rodiče, kteří se zákrokem souhlasí, by byli obviněni ze zneužití.

Ochránci lidských práv a práv sexuálních menšin podle AP bijí na poplach. „Nedovedu si představit, co by se stalo transgenderovým lidem, kdyby tak zločinné návrhy zákonů prošly,“ prohlásil Chase Strangio, právník Americké unie občanských práv (ACLU). „Žádný poplach není dost silný, protože ti lidé zemřou,“ dodal.

Podle AP se podobně restriktivní zákony připravují ve státech Colorado, Florida, Oklahoma, Jižní Karolína a dalších. Předpokládá se, že některé další státy je budou následovat.

Video „Časy, kdy sex prodával, jsou pryč.“ Šéfka Gender studies zmínila normalizaci jinakosti ve společnosti - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

karambol ( 19. ledna 2020 09:39 )

vic Trampu a bude pořádek bude co buh stvořil muž a žena a ne dobytek!!

cesky_novinar ( 18. ledna 2020 21:28 )

populární výměna tupé ženské za chytrého robota však zůstane

tomik007 ( 18. ledna 2020 20:47 )

Takze pouze v Rusku - vymena pohlavi za vodku

8vox8 ( 18. ledna 2020 20:44 )

..a má recht! když nic rozumného po světě, tak toto mu schvaluji..jaképak změny!

blecktajp ( 18. ledna 2020 18:52 )

Konecne neco rozumnyho.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud