Netušený talent nového premiéra: Mišustin napsal „lidovky“ i hity pro ruskou hvězdu

Autor: ČTK, tsv - 
17. ledna 2020
09:02

Nový ruský premiér Michail Mišustin má i umělecké sklony. Podle listu Vedomosti je autorem hudby několika hitů populárního ruského zpěváka Grigorije Lepse a rád také skládá častušky čili krátké lidové písně a epigramy. Pro své podřízené z federální daňové správy, v jejímž čele stál do jmenování šéfem ruské vlády, také pořádal koncerty s interprety zvučných jmen.

Mišustin, který podle oficiálního životopisu hraje na klavír, složil hudbu k Lepsovým písním Nastojaščaja ženščina (Opravdová žena) a Zola, napsal deník s odvoláním na premiérovy známé a také na rejstřík ruského autorského svazu. Lepsův mluvčí sice tvrdil, že hudbu k těmto písním nesložil šéf daňové správy, ale jeho jmenovec, avšak Lepsův textař Alexandr Bulych potvrdil, že hudbu k jeho textu v písni Zola skutečně složil nynější premiér.

Rodák ze Soči Leps, který je gruzínského původu, má titul zasloužilého umělce Ruska. Jeho písně se opakovaně staly nejpopulárnějšími hity v zemi. Interpret se také těší pověsti oblíbence prezidenta Vladimira Putina. S dalšími hvězdami ruského popu na počátku předloňského roku natočil píseň opěvující před prezidentskými volbami Putina jako „hvězdu, která ukazuje cestu“.

Leps má zakázaný vstup do Litvy a Lotyšska a americké ministerstvo financí jej v roce 2013 zařadilo na „černou listinu“ kvůli stykům s postsovětskou mafií. Hudebník ironicky zareagoval tím, že své nové album pokřtil názvem Gangster No. 1. V témže roce podle tisku dosáhl nejvyšších příjmů z ruských muzikantů, v přepočtu asi 340 milionů Kč. Jako nejvíce vydělávající ruský umělec získal cenu World Music Awards.

Video Ruský premiér skládá hitovky - Zola - Youtube

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud