Lékaři rýžují na mladých muslimkách. Za téměř sto tisíc jim slibují „návrat panenství“

Autor: tsv - 
12. ledna 2020
18:10

Britští lékaři ročně vydělají tisíce liber, tedy desítky tisíc korun, za operace „navracující panenství“. Intimní zákroky lákají z 90 procent muslimské dívky, kterým Korán zakazuje provozovat předmanželský sex. Lékaři jsou nařknuti z úmyslného vyvolávání strachu v mladých muslimkách ze svatební noci a využívání jej k vyššímu finančnímu zisku.

Hymenoplastiku v Británii ročně podstoupí stovky žen, nutí je k tomu tradice i rodinní příslušníci. Jedná se převážně o rodiny vyznávající islám z Blízkého východu a Asie, uvedl web Daily Mail.

Podle kritiků příkazy Koránu využívají lékaři k vlastnímu prospěchu a mnohdy sami vytváří nátlak na své potenciální klientky. Příkladem je klinika The Gynae Centre v Londýně, která „malý zákrok“ silně doporučuje, jelikož „panenská blána je symbolem panenství a nevinnosti a je důležitou podmínkou pro uzavření manželství, některé svazky jsou kvůli nepřítomnosti blány zpětně anulovány.“

Matky k zákroku mnohdy nutí své dcery

Operace, při níž se vytvoří nová tenká vrstva kůže v intimních partiích ženy, je prováděna za pomoci lokální anestezie a trvá necelou hodinu. Za zákrok si některé soukromé kliniky účtují až 3000 liber (89 000 korun). K podstoupení procesu nahrazení panenské blány mnohdy matky nutí své dcery ze strachu, že se o jejím předčasném protržení dozví otec rodiny.

Mohammad Masood, ředitel kliniky MAS Gynaecology, sdělil, že od roku 2014 se poptávka po hymenoplastice zčtyřnásobila. Tvrzení, že se o tento nárůst zájmu zapříčinili lékaři, odmítá. „Zažil jsem případy, kdy jsem měl pocit, že operované zachraňujeme život. Bývají to velice smutné situace,“ sdělil serveru Daily Mail.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud