Učitelka ukazovala orgány jako „stažená z kůže“. Získala obdiv internetu

 (Autor: Twitter @mikemoratinos)
Autor: ČTK - 
5. ledna 2020
08:39

Učitelka na základní škole ve španělském městě Valladolid originálním způsobem zaujala žáky a získala i obdiv uživatelů sociálních sítí svou metodou výuky biologie. Na hodinu, v níž se probírala anatomie člověka, přišla v kombinéze s namalovanými vnitřními orgány a vypadala tak jako stažená z kůže.

„Jsem velmi pyšný na tuto sopku nápadů, kterou mám to štěstí mít doma,“ napsal na twitteru manžel třiačtyřicetileté učitelky Veróniky Duqueové. Právě on její fotky ve speciální vyučovací pomůcce zveřejnil na sociální síti twitter, kde vyvolal pozitivní reakce. „Geniální, inteligentní, didaktické,“ napsal jeden z uživatelů twitteru.

„Můžeme jim ukazovat přehršel videí, ale nebude to stejné, jako když uvidí svou učitelku s ‚jejími‘ vnitřními orgány,“ řekla se smíchem Duqueová španělskému deníku El Espaňol.

V minulosti se převlékla i za pirátku

Kombinéza, na níž jsou namalovány svaly, srdce, plíce či střeva, nebyla prvním převlekem této originální učitelky. Dětem se snažila už v minulosti výklad přiblížit například jako pirátka či středověká farmářka.

Duqueová vystudovala anglickou filologii a pedagogiku, poté se živila jako letuška. Děti ve škole učí od roku 2005. „Je to nejlepší práce na světě,“ uvedla.

Schlafenberg ( 5. ledna 2020 23:19 )

Ještě jí chyběl malířský váleček

PPP150W ( 5. ledna 2020 16:28 )

Nikoli. Pravděpodobně vás nezná.

frantacizek ( 5. ledna 2020 15:02 )

dnes je to o zaujmutí kolokvia třídy. úplně ji chápu

frantacizek ( 5. ledna 2020 14:59 )

vynikající. Pohlavní orgány počítám probírala se studenty jen teoreticky.

sigmae ( 5. ledna 2020 13:01 )

puberťáci určitě měli při pohledu na ni jiné myšlenky než na učivo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud