Trumpovým hotelům se daří. Prezident to vysvětlil jako Babiš

Autor: ČTK - 
12. listopadu 2019
06:24

Hotely náležející do realitní říše prezidenta Donalda Trumpa od jeho zvolení v roce 2016 skokově zvýšily svůj obrat, z velké většiny díky objednávkám republikánských aktivistů a prezidentových stoupenců. Vyplývá to ze zjištění americké organizace Public Citizen, o němž informoval zpravodajský server Politico.

Zatímco mezi lety 2012 a 2014 republikánské akční skupiny a volební spolky utratily za Trumpovy hotely necelých 70.000 dolarů (1,6 milionu korun), od června 2015, kdy nynější prezident ohlásil svou kandidaturu, to bylo víc než 19 milionů (440 milionů korun). Podle opozičních demokratů si tak republikánské politické skupiny snaží získat Trumpovu přízeň, případně usilují o osobní kontakt s ním.

Demokraté Trumpa obviňují, že svého úřadu zneužívá k osobnímu obohacení, zejména prostřednictvím svých golfových letovisek a hotelů. „Prezident Trump přivedl k dokonalosti obírání lidí usilujících o získání politického vlivu. Je to teď ve Washingtonu standardní postup,“ komentoval zprávu Public Citizen demokratický poslanec Sněmovny reprezentantů Jamie Raskin.

Podle serveru Politico využilo od prezidentovy inaugurace služeb Trumpových hotelů 179 zahraničních delegací, podnikatelů, obchodníků nebo náboženských činitelů. Byly to mimo jiné návštěvy z Ázerbájdžánu, Indie, Turecka, Ukrajiny, Rumunska nebo Saúdské Arábie. Manažeři mobilního operátora T-Mobile podle zjištění organizace Public Citizen pobývali v Trumpově washingtonském hotelu v době, kdy firma usilovala o schválení fúze s operátorem Sprint.

Mluvčí Bílého domu Judd Deere zprávu komentoval slovy, že Trump po zvolení opustil operativní řízení svých firem a z jejich fungování nemá žádný osobní prospěch.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

agfor ( 12. listopadu 2019 12:56 )

Trumpovým hotelům se daří, Babišova putyka zkrachovala (není divu, když vedl jako stát) a oba jsou spokojeni.

Schlafenberg ( 12. listopadu 2019 09:56 )

Sluníčka by chtěla aby se dařilo pouze ušatým černouškům jako je Obama.

anonym01 ( 12. listopadu 2019 08:20 )

socialni demokrate by nejradeji nekomu kdo ma vykradli peněženky, KOMUNISTE BY ZAS SEBRALI PENEZENKU CELOU.

anonym01 ( 12. listopadu 2019 08:17 )

babis by mel odstranit socialisty z koalice. K tomu potrebuje zapomenout na diktat ktery mu naordinoval milos zeman

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud