Záchranáři Míšovi se neotevřel padák. Poslední úsměv i skok smrti točil kamarád

Autor: blv - 
10. 10. 2019
22:45

Smrt prakticky v přímém přenosu sdílel jeden z uživatelů sociálních sítí. Kameraman chtěl původně natočit další ze skoků s padákem svého kamaráda. Místo toho na internet poslal záběry jeho smrti. Tělo se řítilo volným pádem k zemi z výšky 800 metrů. 

Poslední úsměv do kamery a skok. Michail Prochorov (35) z ruského Jekatěrinburgu jako už mnohokrát vyskočil z vrtulníku. Záběr kamery sleduje jeho volný pád i v okamžiku, kdy se pokusil otevřít padák. 

Šňůry se napnuly, ale vrchlík se nerozbalil. Posádka vrtulníku se mohla jen bezmocně dívat, jak se tělo volným pádem řítí k zemi. Záběry se záhy objevily na ruské sociální síti VKontakte a pak i na zpravodajských stránkách Vesti.ru.

Podle ruských novinářů se parašutista dostal do vzdušného víru a jeho tělo začalo rotovat. Šňůra, která měla padák otevřít, se mu omotala kolem těla a vrchlík zůstal sbalený. K zemi to bylo dvě stě metrů, když se Prochorov pokusil ještě použít záložní padák, ale v těle zamotaném do šňůr se mu to nepodařilo. 

Z výšky 800 metrů volným pádem dopadl na zem. Pětatřicetiletý muž, který pracoval jako záchranář-zdravotník, svým těžkým zraněním podlehl dřív, než přijeli jeho kolegové ze záchranky. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa