Austrálii spalují ničivé požáry. Popelem už lehly desítky domů, oheň není pod kontrolou

Autor: ČTK - 
9. 10. 2019
08:23

Desítky obytných domů a dalších budov už zničilo velké množství požárů, které sužují východ Austrálie. Mnoho lidí se kvůli tomu muselo uchýlit do nouzového ubytování, nikdo ale zatím naštěstí nepřišel o život, informovaly dnes podle agentury DPA úřady a hasičský záchranný sbor.

Ve východoaustralských státech Nový Jižní Wales a Queensland v současné době hoří více než 65 požárů, z nichž je mnoho stále mimo kontrolu. Boj s ohněm v této části země podle hasičů ztěžují vysoké teploty, nízká vlhkost a silný vítr.

„Naštěstí nejsou hlášeny žádné oběti na lidských životech, sdělil předseda vlády Scott Morrison. Nicméně zároveň upozornil, že nadále hrozí vážné nebezpečí.

Jen v oblasti kolem města Rappville, ležícího asi 180 kilometrů východně od queenslandské metropole Brisbane, plameny zcela pohltily na tři desítky domů.

Dalších 44 domů sežehl požár, ve který se v Novém Jižním Walesu spojily dva menší požáry v místech Drake a Busbys Flat. V této oblasti už oheň sežehl kolem 90.000 hektarů buše.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

vaber ( 9. října 2019 09:06 )

planeta už začíná být neobyvatelná a Austrálie bude první na řadě, ale za to může Greta, u nás usychají miliony stromů ,ale za to může prý kůrovec, hlavně že odborníci vědí proč je to tak, to Zemi zachrání

Zobrazit celou diskusi
Další videa