Apple iPhone 11 pobláznil svět. Zákazníci čekali na nové mobily celou noc

Autor: ČTK - 
20. 9. 2019
11:12

Více než stovka zákazníků stála ráno před obchody firmy Apple v centru Tokia a v Sydney, aby si mohla koupit nové telefony iPhone 11, které se dnes začínají prodávat po celém světě, včetně České republiky. Australská Sydney se stala jedním z prvních míst, kde je možné nové přístroje koupit. První majitel telefonu dorazil před obchod v Sydney čtyři hodiny před otevřením, informují agentury.

Apple letos nabízí dvě nové řady svých přístrojů. Je to cenově dostupnější iPhone 11, který začíná na ceně 699 USD (16.400 Kč). V ČR bude stát od 20.999 korun. Druhou je luxusnější verze iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Ceny těchto přístrojů začínají ve světě na 999 USD a 1099 USD, v Česku se podle webu firmy budou prodávat od 29.990 a 32.990 korun.

Apple přichází na trh s novými přístroji v době silné konkurence dalších výrobců, včetně firem z Číny a Koreje. Japonsko je pro Apple jedním z nejdůležitějších trhů. Přístroje iPhone jsou zde nejprodávanějšími mobilními telefony a podle MM Research Institute zde mají na trhu podíl 49,6 procenta. Celosvětově měly přitom ve druhém čtvrtletí podíl na trhu jen deset procent.

Apple představil iPhone 11, nový iPad i iWatch (10. 9. 2019)Apple představil iPhone 11, nový iPad i iWatch (10. 9. 2019) | Reuters

Nový přístroj iPhone je možné objednat si po internetu a nechat doručit domů nebo si rezervovat jeho vyzvednutí v obchodě. "Pro skalní fanoušky Applu však září znamená - začne se prodávat nový iPhone, musím si jít vystát frontu před Apple Store a získat přístroj doslova, co nejdříve to bude možné. Tradice je tradice. „Applu se tak podařilo učinit ze zahájení prodeje iPhonu kulturní událost,“ píše server cnet.com.

Na iphone 11 se stály dlouhé fronty.Na iphone 11 se stály dlouhé fronty. | ČTK

„Jsem tady kvůli zážitku,“ řekl cnet.com 17letý student Jack před obchodem v Sydney. „Všechny zpravodajské štáby jsou tady, všichni ostatní jsou tady, je to prostředí, které při žádném jiném spuštění prodeje telefonu nevidíte.“

Přístroj iPhone 11 je dostupný v šesti barevných variantách a na zadní straně vybaven duálním fotoaparátem, který nabízí rozlišení 12 megapixelů a širokoúhlé snímky o záběru 120 stupňů. Vyspělejší Pro a Pro Max mají v zadní části kamery tři.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

havran2 ( 20. září 2019 13:32 )

Na Hrad přijde zásilka nových mobilů !

horalysa ( 20. září 2019 12:54 )

Jak už svět poblázní kdejaká sr.ačka, tak potěš.

amaea ( 20. září 2019 11:51 )

Naprosto tomu rozumím!!! Apple je skoro náboženství a já jsem tomu taky podlehl po tom, co jsem si ho vyzkoušel!!! Zkušenosti s Androidem byli naprosto fatální i co se týká aktualizací.

dama_s_kozou- ( 20. září 2019 11:48 )

Odporný předraženy mobil.Hnus👎🤮

Zobrazit celou diskusi
Další videa