Brad Pitt si poklábosil s astronautem: Pochvala za film i trable ve stavu beztíže

Autor: ČTK, for - 
17. září 2019
07:50

Americký herec Brad Pitt, který si nedávno zahrál ve vesmírném dramatu Ad Astra, v pondělí zavolal na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Konverzace s americkým astronautem Nickem Haguem se rychle stočila k nečekaným dopadům života ve stavu beztíže na člověka, napsala agentura AFP.

„Vzhledem k tomu, že nenašlapuji na chodidla, tak mi rychle zmizela zrohovatělá kůže,“ řekl herci Hague, který nyní ISS obývá spolu s dvěma dalšími Američany, dvěma Rusy a jedním Italem. „Na spodku nohou a na palcích, za které se neustále přichytávám k věcem, mám ale mozoly,“ dodal astronaut.

„Je to jedna z bezpočtu zvláštních věcí, na které člověk na Zemi nepomyslí,“ zhodnotil mozoly na palcích u nohou Hague. „To je neuvěřitelné,“ reagoval Pitt.

Donald Sutherland, Brad Pitt a Sean Blakemore ve scéně z filmu Ad AstraDonald Sutherland, Brad Pitt a Sean Blakemore ve scéně z filmu Ad Astra | ČTK

„Popovídejme si teď o mně. Jak se vám jevil film? Podařilo se nám napodobit stav beztíže?“ zeptal se herec kosmonauta. „Vypadalo to výborně,“ odvětil Hague.

Herce mimo jiné zajímal pracovní rytmus na palubě. Dozvěděl se, že astronauti pracují od 07:30 do 19:30 (život na ISS se řídí koordinovaným světovým časem, který je nyní o dvě hodiny pozadu oproti SELČ). Pitt se také ptal, kdo na stanici vybírá hudbu, a zjistil, že osazenstvo ISS se v tom střídá.

Hollywoodská hvězda chtěla rovněž vědět, zda astronauti mohli z ISS pozorovat nezdařené přistání modulu indické sondy Čandrájan-2 na Měsíci. Dozvěděla se, že nikoli.

Na závěr Pitt požádal Hagua o verdikt ohledně toho, zda se své role lépe zhostil George Clooney ve snímku Gravitace, anebo on ve filmu Ad Astra. „Samozřejmě že vy,“ odpověděl Hague.

 

 


Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud