A začíná to hned zostra. „Dobré ráno, ču*áci,“ zařve hvězda seriálu Rapl z filmového balkonu hned v prvních sekundách upoutávky. Hrdina v jeho podání má tak nevybíravý slovník, že filmaři museli vyrobit hned dvě verze traileru. Podle zjištění Aha! budou tu méně »ostrou verzi« kina promítat před filmy, které mají omezenou přístupnost věkem.

A nejde jen o vulgarismy! Ve filmu podle novely Jaroslava Rudiše, který za ni byl nominován na cenu Magnesia Litera, se vůbec dějí věci za hranou zákona. Čermák hraje postavu Vandama z paneláku na okraji Prahy, který má pocit, že svět spěje k zániku. A podle toho se i chová – denně posiluje a mladého kluka Psycha, se kterým natírá střechy, učí boxovat a další vylomeniny.

Toho se zhostil herec Jan Cina (31), který pro změnu v jedné scéně musel šňupat bílý prášek ze svého telefonu. Samozřejmě nešlo reálně o žádné drogy. To Čermák musel kromě kliků a panáků rumu zvládout i milostnou scénu s herečkou Kateřinou Janečkovou (36). Jeho obsazení, přestože namluvil knihu Národní třída do audioverze, bylo přitom od začátku ale hodně nejisté. „Je absolutně výborný herec a sympaťák, napřed jsem se však jeho obsazení bránil. Vadila mi jeho známost. Zkoušeli jsme tedy asi rok jiné herce,“ přiznal režisér filmu Štěpán Altrichter (38).

„Nakonec jsme měli co dělat, aby nám ten nevychovaný egoista až moc nepřirostl k srdci. Zahrál to tak bravurně, že vám ani sám neřeknu, jestli je tento jeho Vandam sympaťák, nebo nebezpečný rváč – možná je obojí, ale to ať asi divák posoudí sám,“ dodal režisér. Premiéra filmu Národní třída je naplánována na 26. září.

Fotogalerie
24 fotografií