Teroristé vzali na milost Červený kříž. Talibán pustil lékaře do Afghánistánu

15. 9. 2019
12:00

Islamistické hnutí Tálibán zrušilo svůj zákaz působení Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK) v Afghánistánu a přislíbilo zaručit bezpečnost jeho pracovníků při humanitární práci v oblastech pod svou kontrolou. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení mluvčího Tálibánu Zabiulláha Mudžáhida.

Vedení Tálibánu uvalilo zákaz na MVČK a Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) v dubnu. Nařídilo jim, aby ukončily svou činnost v oblastech pod kontrolou Tálibánu s poukazem na blíže neupřesněné podezřelé incidenty během očkovacích kampaní. Obě organizace také hnutí obvinilo z toho, že se nedrží svého deklarovaného poslání.

 

„Islámský emirát obnovuje dřívější bezpečnostní záruky pro MVČK v Afghánistánu a instruuje všechny mudžáhidy, aby otevřeli cestu pro aktivity MVČK a dbali na bezpečnost jeho zaměstnanců,“ citoval Reuters z Mudžáhidova prohlášení. O působení WHO v Afghánistánu se v něm mluvčí Tálibánu, který se označuje za Islámský emirát v Afghánistánu, nezmiňuje. MVČK poskytuje zdravotnickou podporu v Afghánistánu už přes 30 let. Humanitární skupiny působící v zemi zdůrazňují, že se nestavějí na žádnou stranu, MVČK je podle Reuters obzvláště znám svou neutralitou v konfliktech.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

satanas ( 16. září 2019 09:40 )

Je troufalost nazvat ty, co brani svou vlast proti agresorum teroristy..Inu, to ta "demokracie",..A to prezto, ze se davno vi ze skutecni teroriste odpovedni za 11.zari pochazeli ze Saudske Arabie..Asi to jsou "Hodni teroriste", jinak by bomby musely padat nane..

tojevrazdanachcala ( 15. září 2019 14:23 )

No tak pozvete taliban do evropy a přenechejte jim velení. Vždyť oni jsou tak hodňoušký.

wp2t ( 15. září 2019 12:41 )

Nj, tak to sou moc hodný a je to další velký úspěch eurounijní "demo­kraci­e".Pr­otože teď už budou moct ty těžší případy a vyšší talibánské, al nusrofské a isijské bose lifrovat přímo do Evropy a léčit je za peníze bílých daňových poplatníků. Hurá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa