Pátek 15. leden 2021
Svátek slaví Alice, zítra Ctirad
Zataženo, sněžení -1°C

Skřivani mezi lidmi mají více peněz, sexu a spí lépe než sovy, zjistila studie

Autor: peb - 
18. března 2019
18:10

Pokud máte spoustu energie a velké sebevědomí, rádi vaříte a věříte na lásku na první pohled, jste podle nové studie nejspíš skřivan. Lidé, kteří přirozeně rádi vstávají brzy ráno, mají podle průzkumu také více peněz i sexu než sovy, tedy ti, kteří ponocují. Studii provedla agentura OnePoll pro společnost Sleepopolis při příležitosti 15. března, světového dne spánku. O jejích zjištěních informoval web Fox News. 

Podrobný pohled do spánkových návyků ukázal mnoho rozdílů mezi ranními ptáčaty a těmi, kteří chodí spát pozdě v noci. Týkají se vlastností, koníčků i sexuálního života. Studie například zjistila, že skřivani hlásili více sexu za týden než sovy.

Průzkum proběhl mezi dvěma tisícovkami lidí. Polovina z nich se sama označila za sovy a druhá půlka se skládala ze skřivanů. 

Skřivani jsou šťastnější, sovy loajálnější

Sovy se ukázaly jako více sarkastické a s větším sklonem ke stydlivosti. Častěji používaly sociální sítě jako instagram a více věřily na duchy. Také byly častěji samy, skřivani byli častěji v manželském svazku a měli děti.

Skřivani se také ukázali jako ti, kteří vydělávali více peněz. Častěji pracovali v kanceláři. Překvapivě se také ukázalo, že se častěji označovali jako ti, kteří pořád chodí všude pozdě.

Je o 10 procent pravděpodobnější, že se označíte za šťastného člověka, pokud jste skřivan. Sovy se více označovaly za loajální. Průzkum také ukázal rozdíly mezi pohlavími. Muži jsou častěji skřivani, zatímco mezi ženami je více sov. 

Ranní ptáčata si spíš ustelou postel

Skřivani mají více aktivní koníčky: sport a cvičení. Sovy uváděly, že jejich volnočasové aktivity se skládají spíše ze čtení. Studie neukázala velký rozdíl mezi množstvím spánku u sov a skřivanů. U sov se jednalo průměrně o šest hodin, u skřivanů o sedm.

Ranní ptáčata častěji uváděla, že jsou po spánku dobře odpočatá. Skřivani měli také větší sklon stlát si postel a uklízet. Sovy častěji hlásily problémy s usnutím a po probuzení nebyly tak odpočaté. 

„Důležitější, než být sovou nebo skřivanem, je zajistit, abyste měli pravidelný spánkový režim a dopřáli si dostatek odpočinku,“ řekl jeden z autorů studie Logan Block 

Taurus70 ( 19. března 2019 11:39 )

Ohromna studie za par let to bude opacne!😂😂😂😂

jrpetr77 ( 18. března 2019 18:51 )

=--Najděte nahé ženy ve vašeem městě zde : tress.iS/zeny

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud