Záhadný „Robin Hood“ rozdává obálky s penězi. Španělům je v noci hází do schránek

14. 3. 2019
18:15

Malá obec Villarramiel na severu Španělska řeší záhadu. Neznámý člověk zde rozdává tajně a v noci obyvatelům peníze. Občané tu ráno nacházejí obálky plné bankovek jak před dveřmi svých domů, tak v poštovních schránkách. Záhadná osoba si rychle vysloužila přezdívku Robin Hood podle bájného anglického hrdiny, který „bohatým bral a chudým dával“.

Začalo to minulý týden ve středu. Občané malé vesnice Villarramiel se ráno probudili a tak jako každý všední den vyrazili do práce. Pro několik z nich ale před jejich domy čekalo překvapení – ležela tam obálka s až 100 eury (v přepočtu zhruba 2 600 korun). Událost se od té doby opakovala několikrát, jen někdy se obálky objevily v poštovních schránkách.

Podle starostky Villarramiel Nurie Simonové, která o události hovořila pro agenturu AFP, bylo takto obdarováno zhruba 15 rodin. Obyvatele obce popsala jako v šoku, mnoho z nich neví, jak se ke štědrému hrdinovi postavit. Někteří obálky odnesli na policii, jiní si šli do banky ověřit, zda jde o reálné peníze. Výsledek? Bankovky jsou pravé.

„Nikdo z nás vůbec nechápe, odkud se ty peníze berou a kdo je rozdává. Nemáme sebemenší ponětí,“ popisovala Simonová. Záhadnější podle ní o to je, že se to děje zrovna ve Villarramiel, kde žije pouhých 800 lidí. Je tu úzká komunita a většina lidí se navzájem zná.

Spojitost mezi obdarovanými lidmi žádná není. „Vdova žijící se svým synem, pár s malými dětmi, dva senioři, pár ve středních letech…,“ nastínila Simonová, kdo všechno obálku obdržel. Někteří k tomu dostali i věnování, například nakreslené srdce nebo vzkaz „princezna domácnosti“.

Místní policie na dotaz, zda se bude věcí zabývat, odpověděla, že není co řešit. Podle dostupných informací nedošlo ke spáchání činu, a tak není potřeba začínat s vyšetřováním.

 

hafblaf ( 14. března 2019 20:13 )

U nás jsou také, akorát mají opačný postup.

rentierskej ( 14. března 2019 19:16 )

pokud žiješ v česku, podívej se do schránky, je totiž docela dobře možné, že zítra už nenajdeš ani schránku...

Monikay ( 14. března 2019 18:45 )

jeeeeeeeee, musím se podívat do schránky

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa