Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Muž se opil tak, že mu vypadlo oko z důlku. Lékař se zhrozil: Bylo venku šest hodin

Autor: Mii - 
8. března 2019
18:45

Moc alkoholu škodí, to je zkrátka fakt a následující příběh to názorně ilustruje. Muž (26) z východu Číny zkonzumoval tolik alkoholu, že si následky ponese do konce života. Při své opilosti se tak silně uhodil ho hlavy, že mu vypadla oční bulva z důlku. Problému si navíc nevšiml a svůj stav zjistil až v nemocnici, kdy už bylo pozdě. Informuje o tom server The Sun.

Všechno se seběhlo na začátku týdne v provincii Šan-tung. Muž vyrazil s partou kamarádů do centra města Ťi-nan, kde se silně opil. Když přišel domů, zakopl o nábytek ve svém bytě, uhodil se do hlavy a zůstal ležet na zemi. Jedna z očních bulev mu při tom vylétla z důlku.

Pomoc přišla až následující ráno, kdy muže našla v kaluži krve jeho rodina. Okamžitě jej převezla na místní pohotovost, odkud byl přesunut do nemocnice Quianfoshan. Tady doktoři zjistili, že pacient má vypadlé oko, a to doslova.

Až v nemocnici se muž probral a uvědomil si, co se mu stalo. Doufal, že o oko nepřijde, ale lékaři mu sdělili, že jeho naděje jsou mizivé. Orgán byl venku z důlku příliš dlouho na to, aby ho bylo možné vložit zpět.

Zrak se muži už nikdy nevrátí

„Pacient byl s rodinou v nemocnici, když jim někdo z domova zavolal, že to oko našel,“ sdělil místním médiím oftalmolog Ma Baofeng, který se podílel na léčbě. „Bylo venku minimálně šest hodin, než se k nám pacient dostavil. To je příliš dlouho a navíc bylo určitě kontaminované,“ popisoval komplikace.

Podle doktora si muž rovněž poškodil okolní svaly a kompletně přetrhal optické nervy, tudíž jediné, co chirurgové mohli udělat, bylo zašít mu ránu. Až se zahojí, dostane oční protézu. Zrak už se mu však nikdy nevrátí.

Na dotaz, jak k incidentu došlo, muž odpověděl, že byl tak opilý, že si nic nepamatuje.

Baofang zmínil, že za celou jeho 15letou kariéru očního specialisty pamatuje jen tři případy, kdy lidem vypadlo oko z důlku. Pokaždé s tím souviselo extrémní fyzické násilí.

Video  Epicentrum: Po 16 let slepoty žena zase vidí. Byl to šok a pocit štěstí, řekla  - Markéta Volfová, Lukáš Červený, redakce Blesk
Video se připravuje ...

Lisa Perez ( 8. března 2019 19:54 )

Unavený z neustálých pokusů o zhubnutí? Doporučuji nejlepší lék na hubnutí, pomohl mi > > > > www.Takeslim.Com

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud