Epidemie spalniček řádí ve francouzském lyžařském středisku. Úřady: nemoc se šíří

Autor: ČTK - 
8. února 2019
22:06

 V oblíbeném lyžařském středisku Val-Thorens ve francouzských Alpách u hranic s Itálií propukla epidemie spalniček. Většina z osmnácti zaznamenaných případů nemoci se týká mladých zaměstnanců, kteří v letovisku pracují pouze přes zimní sezonu, uvedla dnes agentura AFP.

Úřady varovaly, že se nemoc může dál šířit. Domácí i zahraniční návštěvníky proto vyzývají, aby sebe i své děti nechali před příjezdem proti této vysoce nakažlivé nemoci očkovat. Kvůli blížícím se prázdninám se očekává nápor návštěvníků, nejčastěji rodin s dětmi. Další případy spalniček byly hlášeny i z širšího okolí střediska.

Ve Francii, ale i v dalších zemích, se výskyt nemoci v posledních letech citelně zvýšil. Spalničky se v ojedinělých případech mohou projevit i jako smrtelné onemocnění. V regionu v Auvergne-Rhone-Alpes, kam letovisko Val-Thorens náleží, zaznamenali zdravotníci v roce 2016 jen osm případů spalniček, o rok později už ale onemocnělo 45, a loni dokonce 84 lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud