Najděte toho pravého nebo tu pravou. Milovníci zvířat vymysleli revoluční seznamku

Autor: ČTK - 
5. února 2019
16:13

Milovníci zvířat v Litvě vymysleli novou mobilní aplikaci, inspirovanou populární mobilní seznamkou Tinder, která umožňuje dát dohromady psa z místního útulku s novým páníčkem či paničkou. Pokud pejsek obměkčí vaše srdce, stačí pohnout prstem doprava, napsala dnes agentura AP.

Aplikaci GetPet, spuštěné minulý měsíc, denně přibývají stovky nových uživatelů a také už „spárovala“ několik psů a jejich milovníků. Připojila se tak k rostoucímu trhu aplikací pro lidi, kteří by si přáli osvojit psa, jako je PawsLikeMe či BarkBuddy.

Rande se psem

„Je to jako Tinder, ale se psy,“ vysvětluje jeden ze spoluautorů aplikace Vaidas Gecevicius. „Můžete se dohodnout na schůzce se psem, tedy rande,“ zažertoval.

Aplikace obsahuje profily čtyřnohých chlupáčů, dojemně hledících do očí. Posouvání dolů odhalí více informací o zvířeti. Vážní zájemci mohou posunout doprava. Pokud přejedete obrazovku doleva, objeví se profil dalšího psa. Ve srovnání s Tinderem tu jsou ale omezení. Jde o jednostrannou záležitost, psi nemají zkušenosti se surfováním.

Ke psům se brzy přidají i kočky

Gecevicius uvedl, že tvůrci nápad dostali, když se během počítačového semináře podívali z okna a uviděli toulavého psa. Aplikace obsahuje pouze profily se psy, ale v budoucnu má zahrnout i kočky a další domácí mazlíčky.

V Litvě vyvinuli mobilní seznamku pro psy z útulku a páníčky.V Litvě vyvinuli mobilní seznamku pro psy z útulku a páníčky. | ČTK

Dvě kamarádky, Emily a Elena, si nedávno stáhly aplikaci a pak navštívily útulek SOS Gyvunai ve Vilniusu, aby se seznámily s Piffem, středně velkým oříškem. Vzaly ho na procházku do zasněženého parku a řekly si, že se brzy vrátí, ale nakonec si ho vzaly domů.

„Myslím, že je to opravdu skvělý nápad, protože v Litvě máme spoustu toulavých psů a hodně lidí, kteří si je chtějí osvojit,“ řekla čtyřiadvacetiletá Elena.

Aplikace pomáhá psům najít páníčky

Zakladatelka útulku Ilona Reklaitytéová říká, že inovativní přístup ke starému problému ji moc potěšil. „Opravdu vítám tuto novou aplikaci, protože dává větší šanci nalézt pro naše mazlíčky nový domov, což znamená, že pak můžeme pomoci dalším psům, kteří zatím zůstávají na ulici,“ uvedla. „Momentálně tu máme 140 psů. V některých dnech udáme jednoho či dva, ale teď nám lidé mnohem více volají a častěji přicházejí,“ dodala.

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud