Žena si stěžovala na silné migrény. Doktoři jí z krku vytáhli živou pijavici

Autor: Mii - 
11. ledna 2019
19:05

Jedno překvapení za druhým. Tak by se dal popsat případ vietnamské ženy (63), která kvůli silným migrénám vyhledala pomoc lékařů. Doktoři ji prohlédli a vyhodnotili, že má nádor hrdla. Chtěli jí ho vyoperovat, jenže jak se o to pokusili, zjistili, že ve skutečnosti nejde o nádor, ale pijavici, která je uvnitř krku přisátá. Upozornil na to server Mirror.

Pijavice, kterou lékaři z krku vytáhli, byla ještě živá. Protože si celý zákrok nahrávali na kameru, je zdokumentováno, jak se hýbe, zatímco ji z krku vyjímají. Tvor byl dlouhý zhruba pět centimetrů a v krku ženy žil zhruba tři měsíce – to je doba, po kterou trpěla migrénami.

Nejdříve doktorům nebylo jasno, jak se pijavice k ženě mohla dostat. Později ale zjistili, že se často chodila koupat do lesního potoka, protože žila v horské oblasti. Pijavice se tak přisála nejspíše při jedné z těchto návštěv.

Uvedli také, že měla štěstí, že se na problém přišlo. Pokud by pijavce v krku zůstávala déle, napadla by dutiny a žena by se začala potýkat s problémy s dýcháním.

Pijavce je druh červa, který na obou svých koncích má přísavky. Jedna slouží jako ústa a tvor skrze ni pije krev, kterou se živí. Celkem existuje zhruba 300 druhů pijavic a ne všechny jsou tolik parazitické, jako ostatní. Některé například okusují mršiny. Dorůstají se délky až 20 cm.

dobraduse ( 11. ledna 2019 23:29 )

když už tak vypálit červa

hadraplan ( 11. ledna 2019 21:00 )

Decko slivovice 60% a bylo by po parazitovi.Ne nadarmo se říká-spálit červa

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud