20 zraněných dětí, tři z nich těžce. Údržbář s kladivem řádil ve škole v Pekingu

Autor: ČTK - 
8. 1. 2019
12:15

Dvacet dětí dnes v základní škole v čínské metropoli Pekingu utrpělo zranění při útoku muže ozbrojeného kladivem. Informovala o tom agentura AP, podle níž policie útočníka na místě zadržela.

Útok se odehrál v 11:17 místního času (04:17 SEČ). Tři školáci byli podle čínských úřadů zraněni vážně, nejsou ale ohroženi na životě. Všechny zraněné děti byly převezeny do nemocnice.

Zadrženým je muž s příjmením Ťia, který pochází ze severočínské provincie Chej-lung-ťiang. Ve škole pracoval jako údržbář a tento měsíc mu měla vypršet zaměstnanecká smlouva. Podle místních úřadů muže rozhořčilo, že mu smlouva nebyla prodloužena.

Chopil se tedy kladiva, které běžně používal jako pracovní nástroj, a zaútočil na žáky během vyučování. Agentura Reuters poznamenala, že v Číně jsou násilné zločiny ve srovnání s jinými zeměmi méně časté. V posledních letech se ale množí útoky nožem, sekerou či jinými chladnými zbraněmi, jejichž terčem jsou mnohdy děti.

Nejhorší bilanci obětí má v zemi rok 2010, kdy po útocích nožem nebo sekáčkem přišlo o život 20 dětí. Pachateli podobných činů jsou převážně duševně narušení či frustrovaní muži.

Doporučujeme
vihor ( 8. ledna 2019 14:39 )

Zprávy z Číny je třeba brát s velkou rezervou. A pravdu se stejně asi nedozvíme. Opravář nejspíš skončí v pracovním táboře, kde bude mít brzy pracovní úraz, podle toho, jak budou potřeba jeho orgány na transplantace

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa