Putin na bruslích: Ruský prezident a hokejové hvězdy si to „rozdali“ na Rudém náměstí

Autor: Darina Jíchová - 
30. prosince 2018
15:20

Ruský prezident Vladimir Putin (66) znovu předvedl své hokejové umění, kterým se rád a často chlubí. S politickými kolegy, oligarchy a sportovními hvězdami vyrazil na ledovou plochu na moskevském Rudém náměstí. Putin pravidelně vystavuje na obdiv svůj um, ať už se jedná o hokej, judo, jízdu na koni nebo rybolov, informoval deník Daily Mail.

Společnost dělal prezidentovi například ministr obrany Sergej Šojgu, bývalá hvězda NHL Pavel Bure, oligarcha Vladimir Potanin nebo sovětský olympijský vítěz Vjačeslav Fetisov. Teplota se v Moskvě pohybovala pod bodem mrazu a Putin čas před začátkem hry trávil zabalený v dece. Prezidentův tým vyhrál s konečným skóre 14:10.

Ruský prezident se v hokejové výzbroji proháněl po Rudém náměstí, (29.12.2018).Ruský prezident se v hokejové výzbroji proháněl po Rudém náměstí, (29.12.2018). | ČTK

Prokremelská stanice RT uvedla, že Putin se rád účastní přátelských hokejových zápasů. Loni během utkání „Hokejových legend“ vstřelil pět gólů. Kromě hokeje se prezident věnuje plavání nebo judu. V oblibě má také rybolov, známé jsou především snímky z jeho loňské dovolené, kde na Sibiři chytal ryby vysvlečený do půl těla.

Lukašenkovi se hrát nechtělo

Utkání se konalo v sobotu v rámci Noční hokejové ligy, která byla na Putinův popud založena v roce 2011. Ruský prezident přizval k zápasu také svůj běloruský protějšek, se kterým v sobotu v Moskvě jednal. Prezident Alexandr Lukašenko ale odmítl s tím, že musí zpátky do Minsku.

Video Vladimir Putin ovládl hokejovou plochu. Góly střílel „levou zadní“ - Reuters

x88x ( 31. prosince 2018 12:51 )

Stačila jeho statika na běžkách.

x88x ( 31. prosince 2018 12:48 )

Dokonce je Zeman na ta slabá 3% rádobyhrdý. Musel trpět, čekal velký rozdíl.

Taurus70 ( 31. prosince 2018 09:04 )

Anka neplacejte zas ty Zidobolsevicke hemzy z CT,byl jsem tam na mistrovstvi ve fotbale a ted mi takove trubky jako Vy muzou neco rikat,Putina tam miluji opravdu,zajedte si tam at se zbytecne neztrapnujete!😂😂😂😂

gabreta ( 30. prosince 2018 22:44 )

Omyl. Tam by šel tlustej Chovanec, aby ucpal branku!!

hradnihulvat ( 30. prosince 2018 19:30 )

Zeman v brance? Ovšem místo bruslí bačkory a z každé strany ho podpírali bodyguardi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud