Milionové město pohltila písečná bouře. Obyvatelé dostali důrazné varování

Autor: AKu - 
26. listopadu 2018
17:20

Masivní písečná bouře pohltila město Čang-jie nacházející se na severozápadě Číny. Řádění živlů by se nemělo vyhnout ani hlavní město Peking, které se mezitím topí v pravidelné záplavě smogu. Zprávu přinesla světová média.

Záběry státní televize CCTV ukazují, jak masivní stěna písku postupně pohlcuje část milionového města Čang-jie, které leží v provincii provincii Kan-su na severozápadě země. Divoký vítr lomcoval stromy, zatímco snížená viditelnost značně komplikovala dopravu, kterou musela usměrňovat policie. Živel však kupodivu nenapáchal žádné výraznější škody. Úřady varovaly obyvatele, aby „přijali opatření“ proti zvýšenému riziku požárů.

Podle webu Phys.org postihují podobné události oblast pravidelně. Silný vítr zdvihá z pouště Gobi oblaka písku a vrhá je následně ve velkém do přilehlých měst.

Vládní agentura Sin-chua uvedla, že písečné bouři se nevyhne nejspíše ani metropole Peking. Ta přitom vede v těchto opět zápas s hustou vrstvou smogu, která ji pravidelně zahaluje s příchodem zimy. Množství polétavého prachu podle serveru Aqicn.org téměř patnáctkrát překročilo limity doporučované Světovou zdravotnickou organizací.

 

Jennifer Johnson ( 26. listopadu 2018 18:02 )

Doporučuji, nejlepší způsob, jak zhubnout = = > www.Takeslim.com

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud