Ve Španělsku zachránili z moře přes 700 uprchlíků: 14 se pohřešuje

Autor: ČTK - 
23. 11. 2018
06:45

Španělské úřady oznámily, že námořní záchranáři a námořní policie dnes v západním Středomoří zachránili 778 migrantů. Čtrnáct dalších se pohřešuje. Informovala o tom agentura AFP.

Španělští námořní záchranáři, kteří spadají pod úřad vlády, na Twitteru informovali, že z 12 plavidel z moře vyzdvihli 590 osob. Na jednom z plavidel jim „zachránění řekli, že 14 osob zmizelo v moři“. Záchranáři po nich pátrají.

Španělská námořní policie zachránila 188 dalších migrantů, kteří vypluli ze severní Afriky.

Od počátku léta, kdy nová italská vláda nastavila tvrdou protiimigrační linii a zavřela své přístavy lodím neziskových organizací, volí nejvíce uprchlíků migrační cestu v západním Středomoří.

Přes Španělsko letos do Evropy podle španělského ministerstva vnitra vstoupilo zhruba 50.000 migrantů, což je více, než se jich do Evropy dostalo dohromady přes Itálii a Řecko.

Od počátku roku plavbu do Španělska nepřežilo kolem 600 běženců, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Za celý rok 2017 jich na migrační cestě v západním Středomoří zemřelo 224.

Video Šok na pláži v dovolenkovém ráji: Z člunu vyskočili migranti a běželi pryč. - Reuters

 

 

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

agfor ( 23. listopadu 2018 12:44 )

Proč je stále zachraňují. Spíš by je měli potápět na otevřeném moři.

europa ( 23. listopadu 2018 08:54 )

Proboha, kdy už konečně dostanou evropané rozum a přestanou ten ksindl "zachraňovat"?

Zobrazit celou diskusi
Další videa