Zavražděný novinář Chášukdží se prý před smrtí oženil s jinou. Hlásí se o peníze

Autor: Nikola Forejtová - 
22. 11. 2018
00:25

Zavražděný novinář Džamál Chášukdží byl podle nových informací zřejmě už ženatý. Zemřel přitom právě v den, kdy si 2. října vyzvedával na konzulátu v Istanbulu dokumenty, které potřeboval, aby si mohl vzít Turkyni Hatici Cengizovou. Listu The Washington Post se ale příhlásila jiná žena, kterou údajně pojal za manželku ve stejném roce své smrti. Redakce listu, kde novinář pracoval, našla i svědka obřadu. Manželka tvrdí, že byl obřad tajný. 

Saúdskoarabský novinář Chášukdží často kritizoval válku v Jemenu a vládu korunního prince Mohameda bin Salmána. Příchod údajné manželky na scénu souvisí s nárokem na kompenzaci, kterou chtějí saúdské úřady vyplatit pozůstalým. „Jako muslimská žena chci, aby byla plně znána má práva,“ uvedla Egypťanka vystupující pod pseudonymem H. Art.

Jeden z dlouhodobých spolupracovníků Chášukdžího potrvrdil, že byl svědkem na náboženském obřadu, který vedl profesor islámských studií na Otevřené americké univerzitě ve Virginii. Obřad byl údajně tajný a nevěděla o něm ani novinářova rodina. Proč tomu tak bylo již neuvedla. Navíc předala ale jako důkaz fotografie a SMS zprávy, které si s novinářem vyměňovali. 

Románek pak nejvíce překvapil tureckou snoubenku Hatici Cengizovou. „Džamál mi nikdy o této ženě neřekl,“ podivuje se, „Pokouší se změnit obraz, jaký mají lidí o Džamálovi? Co chce? Mám pocit, že je to pokus ho diskreditovat a poškodit jeho reputaci,“ dodává Cengizová.

Jedna svatba nestačí

Manželství s Egypťankou by ale Chášukždímu nebránilo oženit se podruhé. V muslimských zemích je možné pojmout i více manželek. Korán dovoluje až čtyři, když je muž uživí. Zákony však nařizují, že se o všechny musí manžel stejnoměrně a řádně postarat. V západních zemích by ale byla za jeho manželku uznána jen jedna, a to ta první. 

Údajná manželka viděla Chášukžího naposledy v září. „Nikdy si nemyslel, že by ho mohli zavraždit, věděl, že by ho mohli unést a bít, ale nikdy nepomyslel, že ho to dašlo takhle daleko,“ vyjádřila se ke smutnému osudu novináře H. Atr. Seznámili se před deseti lety a jejich údajný románek začal loni.

H. Art ale nebyla tou úplně první manželkou. Chášudkží se už oženil a rozvedl třikrát. První žena, se kterou měl dva syny a dvě dcery, se jmenuje Rawia Tunísí. Tři z těchto dětí mají dokonce americké občanství. Zda měl další děti, se neví. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

rada42 ( 22. listopadu 2018 04:58 )

No jak jinak - jen prachy , chlapa si strčte do ... všechny stejné hyeny...

Zobrazit celou diskusi
Další videa