Trable soudkyně: Upadla v kanceláři, zlomila si tři žebra a skončila v nemocnici

Autor: ČTK - 
8. 11. 2018
16:08

Pětaosmdesátiletá soudkyně nejvyššího soudu USA Ruth Baderová Ginsburgová při pádu v kanceláři utrpěla zlomeniny tří žeber, se kterými byla hospitalizována. Dnes o tom podle agentury AP informoval soud.

Ginsburgová upadla ve středu večer, poté ze soudní budovy odjela domů. Kvůli následným potížím dnes navštívila nemocnici, kde se podrobila prohlídce. Ta odhalila tři zlomená žebra. V nemocnici zůstala na pozorování. uvedl soud.

Ginsburgovou členkou nejvyššího soudu vybral někdejší demokratický prezident Bill Clinton a Senát USA v srpnu 1993 jeho kandidátku schválil. Ve sboru je nestarší soudkyní, druhý nejstarší je Stephen Breyer, kterého rovněž navrhl Clinton.

Nejvyšší soud tvoří devět členů, dva z nich navrhl do funkce republikánský prezident Donald Trump, čímž se k nelibosti demokratů poměr sil naklonil na stranu konzervativců. Trumpův poslední kandidát, Brett Kavanaugh, letos během nominačního řízení čelil obvinění ze znásilnění.

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ale důkazy o takovém chování nenašel a senátoři přes odpor demokratů nakonec Kavanaugha schválili. Jmenování soudce nejvyššího amerického soudu je doživotní.

Doporučujeme
starypes ( 8. listopadu 2018 17:38 )

U nás náš feudál každou chvíli sebou někde jebne a ještě se k tomu pomočí a přesto dále taky straší v politice.

dragomira ( 8. listopadu 2018 17:16 )

karma ji dostihla

cocumysvole ( 8. listopadu 2018 16:39 )

Zajímalo by mě jestli by v tomhle věku taky spěchala makat třeba do fabtiky k ponku. Baba jedna nenažraná.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa