Posádka vyfotila, jak nocuje na letišti na zemi. Ryanair jí dal padáka

Autor: ČTK - 
7. listopadu 2018
06:40

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair dala výpověď šesti zaměstnancům, kteří minulý měsíc zveřejnili fotografii, jak spí na zemi na španělském letišti, protože při odloženém letu neměli, kam si lehnout. Podle Ryanair byla fotografie naaranžovaná a poškodila reputaci firmy. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Více než 20 členů posádky Ryanair bylo 14. října kvůli odloženému letu do Portugalska nuceno přenocovat na letišti ve španělském městě Malaga. Portugalská odborová organizace, která reprezentuje posádku aerolinie, tehdy postup Rynair kritizovala.

Fotografie, která byla podle Ryanair naaranžovaná, rozpoutala kritiku společnosti na sociálních sítích. Mluvčí Ryanair sdělil, že fotografie neodrážela realitu a zaměstnanci, kteří se na ní podíleli, dostali za hrubé pochybení výpověď.

Ryanair tvrdí, že navzdory problémům nikdo z posádky nespal na zemi. Posádka podle společnosti byla krátce v místnosti pro posádku, následně jí byl poskytnut VIP salonek a druhý den odletěla do Porta.

Portugalská odborová organizace SNPVAC, tvrzení Ryanair již dříve rozporovala a uvedla, že posádka byla od 01:30 do 06:00 místního času v místnosti, která „neměla ani nejzákladnější zařízení pro odpočinek“. Podle odboru posádka letadla neměla přístup k potravinám, nápojům a ani neměla, kam si sednout, jelikož v místností bylo jen osm židlí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

pjotri ( 8. listopadu 2018 02:12 )

https://www.youtube.com/watch?v=4a4DKngTA9E

pjotri ( 8. listopadu 2018 02:07 )

kdyz o tom vis kulovy, drz se dal od klavesnice. tady mas dukaz, ze je to nahrany.. snad rozumis anglickymu nadpisu.. https://www.youtube.com/watch?v=4a4DKngTA9E

pjotri ( 8. listopadu 2018 02:04 )

https://www.youtube.com/watch?v=4a4DKngTA9E bylo to nahrany..

pjotri ( 8. listopadu 2018 02:01 )

https://www.youtube.com/watch?v=4a4DKngTA9E

mijas ( 7. listopadu 2018 23:41 )

Bohuzel...ono se totiz lepe prodava senzace, jak velka spolecnost zachazi s chudakama zamestnancema nez to, ze ti matejove zamerne poskodili firmu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud