Úterý 18. května 2021
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 15°C

Další znamení apokalypsy? Po rudé krávě vyvolal rozruch had ve Zdi nářků

Autor: Mii - 
5. listopadu 2018
18:25

Divoké spekulace o blížícím se konci světa rozproudil had lezoucí mezi kameny Zdi nářků v Jeruzalémě. Svědci natočili, jak před hadem prchá nedaleký holub, což je podle místních náboženských blogerů jasný symbol, že žijeme „v nebezpečných časech“ a čeká nás blízký příchod Mesiáše. Jde podle nich navíc o již třetí znamení během posledních tří měsíců, které má apokalypsu předznamenávat.

„Inkarnace zla, personifikovaná hadem v Edenu, se ukáže dny před příchodem Mesiáše,“ citoval blogery server Breaking Israel News. Mesiáš je ve Starém zákoně často popisován jako entita, která pomáhá zachraňovat ohrožené osoby. Holub nebo holubice je pak ve starém Židovském učení používán jako symbol pro Izrael.

„Podobně jako holub je v bezpečí, dokud se schovává mezi kameny Zdi, Židé jsou ochráněny přikázáním Tóry. Jakmile ale z kamenů vyleze nebo se Židé odkloní od Tóry, nastane nebezpečí. Opravdu se nacházíme v časech, které přímo předznamenávají příchod Mesiáše,“ tvrdí blogeři. Tóra je název pro židovské učení, ve kterém se Mesiáš objeví, aby spasil svět po pohromě nedozírných následků.

Obavy začaly rudou krávou

Had ve Zdi nářků vyděsil Izraelce o to víc, že jde podle nich o již třetí znamení letos, které odkazuje k tomu samému – blízkému příchodu apokalypsy. Prvním bylo narození vzácné rudé krávy v září, která jak v křesťanství, tak v judaismu odkazuje právě k příchodu Mesiáše.

V Bibli totiž zní, že když se narodí rudá kráva bez jakéhokoli defektu, brzy dojde k výstavbě třetího chrámu v Jeruzalémě, který je poslední fází před apokalypsou. V Izraeli se žádné takové zvíře nenarodilo 2000 let.

Důležité pro naplnění proroctví je, aby kráva byla opravdu bezchybná a bez žádného znamínka. To v září ještě nebylo jisté, jelikož byla jen malým teletem. Postupně se ale ukazuje, že i jak roste, stále je skutečně „čistá“ a může být biblickou krávou.

Do Mrtvého moře se vrátil život

Další znamení se mělo udát měsíc poté, v říjnu. Izraelský fotoreportér Noam Bedein tehdy navštívil Mrtvé moře a zjistil, že do písečných děr kolem něj se nastěhoval mořský život. V okolí také začaly růst rostliny. Je to možné proto, že díry obsahují sladkou vodu, samotné moře je pro život stále příliš slané.

Ryba plovoucí v díře u Mrtvého moře Ryba plovoucí v díře u Mrtvého moře | reprofoto Twitter

V Bibli stojí, že po zničení Sodomy a Gomory byla oblast kolem Mrtvého moře proměněna v naprostou pustinu. Prorok Ezechiel, který vystupuje ve Starém zákoně, ale předpověděl, že v moři se jednou znova objeví velké množství ryb. Stane tak právě před koncem věků a příchodem Mesiáše.

offline ( 5. listopadu 2018 21:32 )

Už by to chtělo začít znova. Hlavně bez lidí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa