Dovolenkový ráj postihly další záplavy. Voda zaplavila na Mallorce desítky domů

Autor: ČTK - 
19. 10. 2018
14:23

Středomořský ostrov Mallorca, kde minulý týden při bleskových záplavách zahynulo 13 lidí, postihly nové povodně. Nejhůře byl zasažen sever tohoto španělského ostrova, kde voda přerušila provoz na několika silnicích a odřízla od okolí šestnáctitisícové město Pollença. Hasiči museli na severu Mallorky také vyprošťovat lidi z uvízlých aut. Informoval o tom dnes deník Diario de Mallorca.

Silná bouře a deště postihly dnes i východ Španělska, zejména Valencii a jih Katalánska. V regionu Valencie napršelo podle meteorologů za posledních 24 hodin na některých místech až 240 litrů vody na metr čtvereční. Voda zaplavila desítky domů a komplikovala provoz na silnicích.

V metropoli Valencie byl dopoledne přerušen provoz na jedné lince metra, zpoždění měly také vlaky na trase Barcelona-Valencie-Alicante. Na 200.000 žáků a studentů nemohlo dnes ve Valencii do školy a automobilka Ford zrušila noční směnu ve svém závodě v Almussafes, což se týkalo asi 1200 zaměstnanců.

Podle meteorologů bude bouře a deště postupovat v následujících hodinách dále na západ přes Pyrenejský poloostrov. Na Mallorce by o víkendu mělo být opět příznivé počasí s teplotami okolo 26 stupňů Celsia.

Video Přes Mallorcu se prohnala bouře - Reuters, Andres Martin, @COL1N92

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa