Čtvrtek 22. říjen 2020
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Oblačno 17°C

Trump chce poslat armádu na hranici s Mexikem a uzavřít ji. Kvůli 3 tisícům migrantů

Autor: ČTK - 
19. října 2018
07:04

Americký prezident Donald Trump zvažuje, že s pomocí vojska neprodyšně uzavře hranici mezi Mexikem a Spojenými státy. Téma migrace oživil ve čtvrtek večer na předvolebním shromáždění v americkém státě Montana. Reagoval mimo jiné na zprávu, že se na sever vydala skupina asi 3000 běženců ze Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly. Informují o tom zpravodajské agentury.

Trump již těmto třem středoamerickým státům dříve pohrozil, že jim Washington kvůli nelegální migraci pozastaví humanitární pomoc. Skupina uvádí, že prchá před bídou a násilím.

Americký prezident tyto lidi označil za „karavanu“, kterou organizují opoziční demokraté. Sama od sebe se údajně na cestu nevydala. Důkazy ale Trump nepředložil. „Chci mexické vládě poděkovat, protože je doufám zadrží, než se vůbec dostanou do Mexika,“ dodal namísto toho.

Pokud by ale mexická vláda nebyla schopna migranty zadržet, „povolám americkou armádu, aby jižní hranici uzavřela,“ napsala již dříve hlava USA na twitteru.

Trumpovy komentáře k migraci jsou podle zpravodajského serveru BBC pravděpodobně snahou zajistit si podporu před nadcházejícími parlamentními volbami. Ty se v USA uskuteční již 6. listopadu a demokraté v nich mají šanci Trumpovy republikány porazit.

Video Co to mele? Trump řečnil, mladík nevěřil vlastním uším. Po grimasách ho vyvedli ze záběru a stal se hitem. - Reuters, Blesk Zprávy

kuromrd ( 19. října 2018 07:36 )

jako péesáci jsme uzavírali hranici tak, že jedna kulka šla do vzduchu a druhá do diverzanta, s kopečkáři si poradili čokli

Agent_007 ( 19. října 2018 07:29 )

Tak doufám,že budou neziskovky a rada OSN budou protestovat a EU zavede sankce proti USA.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud