Kimova propaganda: Pět litrů piva za odznáček na hrudi, popisuje filmař

Autor: nkov - 
23. 9. 2018
16:29

Muži obdrží každý měsíc kupon na pět litrů piva, každý pak musí na levé straně hrudi nosit odznáček zobrazující vůdce země. To a mnoho jiných bizarností odhaluje nový britský dokumentární seriál s hercem Michaelem Palinem. Například to, jak zdejší muži dostávají měsíční příděly, které mohou vyměnit za alkohol.

V Pchjongjangu, hlavním městě Severní Korey, existují tisíce barů. „Řekla bych, že průměrný muž z Pchjongjangu pije pivo celkem pravidelně – alespoň jednou týdně,“ říká Simon Cockerell, který už 16 let vozí západní turisty na exkurze do nejuzavřenějšího státu světa. „Pivní kultura se tu stále rozvíjí – do hospod chodí především muži po práci, kde si dají pár piv a jdou domů,“ dodává.

Palin vyráží na cestu do Severní Korey vlakem z Pekingu. Na hranicích ho prošacují a prohledají celníci, kteří kontrolují i dokumentaci. Během 200kilometrové cesty vlakem pak čelí televizní propagandě střídající obrazy nukleárních zbraní. A nakonec se na nádraží setkal se svými dvěma průvodci. Z těch se ale stalo celkem osm lidí, píše britský The Sun.

Město popisuje jako ne-západní – téměř nepotkáte auta a reklamy jsou neexistující, vidět můžete jen všudypřítomnou státní propagandu. Státem cenzurované noviny pak pokrývají především téma setkání vůdců Severní a Jižní Korey a historické usmíření národů.

Když nakonec navštíví místní školu, nemůže uvěřit počtu dětí, které najednou hrají ping-pong. „Vypadalo to jako pingpongová továrna,“ říká s humorem.

Video Liduprázdné severokorejské dálnice - YouTube

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa