Na hudebním festivalu se předávkovaly stovky lidí drogami. Dva zemřeli

V Austrálii se na festivalu předávkovaly stovky lidí drogami.
Autor: ČTK - 
16. 9. 2018
09:07

Na sedm stovek návštěvníků festivalu taneční hudby v Sydney muselo v sobotu vyhledat pomoc zdravotníků poté, co se zřejmě předávkovalo drogami. Desítka jich skončila v nemocnici, dva mladí lidé zemřeli, informovala agentura Reuters. Místní úřady chtějí zabránit tomu, aby se festival Defqon.1 ještě někdy opakoval. Dva z hospitalizovaných jsou v kritickém stavu.

Policie obvinila deset lidí z distribuce drog, jsou mezi nimi dva teenageři, kteří na festival údajně pronesli 120 tabletek. Na taneční akci přišlo okolo 30 000 lidí.

Jsem naprosto zděšená, co se stalo, nechci, aby další rodiny prožívaly tragédii, do jaké se dnes některé probudily,“ řekla premiérka australského státu Nový Jižní Wales Gladys Berejiklianová. Festival označila za nebezpečnou akci. „Udělám vše, co bude v mých silách, abych zajistila, že už se nebude konat,“ řekla. Případy úmrtí kvůli předávkování drogami provázely festival už v roce 2013 a 2015.

Pořadatelé dnes uvedli, že je smrt dvou návštěvníků přehlídky taneční hudby, jako je hardcore techno, hard house a hard trance, hluboce zarmoutila. „Počet případů spojených s drogami nás zklamal, co do omamných látek na festivalu máme politiku nulové tolerance,“ uvedli pořadatelé.

Festival Defqon.1 se od začátku tohoto tisíciletí koná v Nizozemsku, o několik let později se přidala Austrálie, svého času se konal i v Chile.

Doporučujeme
horalysa ( 16. září 2018 11:10 )

Nejkvalinější drogou je pravá Valašská slivovice. Po použití této drogy se umírá smíchem.

zdenekk_lemplstb ( 16. září 2018 10:33 )

Škoda že jenom dva. Tak snad se příště zadaří.

sores ( 16. září 2018 10:01 )

Droga? Cesta do pekla, kdo si to neuvědomuje ať zhebne a není mezi slušnými lidmi s IQ!!!!! Jsou to trosky bez vůle a zabít toho kdo to nabízí!!!

daudik ( 16. září 2018 09:34 )

Nerozumím? Kdo potřebuje ke své zábavě drogy a né nejaký dobrý alkohol?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa