„Můj syn se nestane číslem.“ Část blízkých bojkotuje státní pohřeb obětí pádu mostu

Autor: ČTK - 
17. 8. 2018
19:01

Nejméně 17 rodin obětí neštěstí v Janově se rozhodlo bojkotovat státní pohřeb plánovaný na sobotu, informoval dnes list La Stampa. Účast na státním obřadu v pavilónu Jeana Nouvela na janovském výstavišti, jehož se zúčastní i prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte, odřeklo 17 rodin a sedm dalších se dosud nerozhodlo. Při zhroucení dálničního mostu podle dosavadní bilance zahynulo 38 lidí.

Můj syn se nestane číslem ve výčtu mrtvých, které zabilo nedodržování závazků pro Itálii typické. Postarám se o to, aby se on i ostatní dočkali spravedlnosti. Nestojíme o fraškovitý pohřeb, chceme obřad doma, v našem kostele v Torre del Greco. Žal je naše osobní věc, (politická) přehlídka ničemu nepomůže. Dnes začíná naše válka o spravedlnost a pravdu, která nikdy neskončí,“ napsal na sociálních sítích Roberto Battiloro.

Jeho 29letý syn Roberto se chtěl spolu se svými třemi kamarády původně vydat do Barcelony letadlem. Nakonec jeli autem. Ze čtveřice přátel nepřežil pád mostu ani jeden.

„Způsobil to stát, (politici) by se vůbec neměli ukazovat. To, co předvádí, je ostudné,“ tvrdí Nunzia Espositová, matka dalšího ze čtveřice mladíků z Torre del Greco, 26letého Gerarda.

„V tento stát jsem ztratila důvěru,“ konstatovala s pláčem Denise Vittoneová. Její sestra Andrea zemřela v sutinách spolu se svými dvěma dcerami ve věku 12 a 16 let a Claudiem Possettim, za něhož se před nedávnem vdala. Čtveřice bude pohřbena při soukromém obřadu v městě Pinerolo jihozápadně od Turína.

Video Zřícení mostu u italského Janova: Grafika ukazuje, jak se to stalo - Reuters, Bohuslav Štěpánek
1080p 720p 360p

Doporučujeme
prdlafka ( 18. srpna 2018 03:53 )

svatá pravda,

jiri141@... ( 17. srpna 2018 19:15 )

 Italská vláda by se měla starat o své komunikace, dát do oprav komunikací Eura místo aby je cpala do uprchlíků, nebo ať je nažene na opravy komunikací.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud