Odkroutil tam vojnu, teď se Elvis vrátí. Němci postaví králi rock'n'rollu sochu

Autor: ČTK, AKu - 
17. 8. 2018
22:45

Německé město Bad Nauheim, kde byl v době své vojenské služby ubytován legendární Elvis Presley, chce americkému „králi rokenrolu“ postavit bronzovou sochu v životní velikosti. Stát má na místě, kde vznikla jedna ze známých fotografií zpěváka ve vojenské uniformě. V roce 1959 tu byl zachycen, jak se opírá o zábradlí pěší lávky přes místní řeku.

„Dostaly jsme nápad, že ho vrátíme právě sem,“ řekla podle agentury DPA Meike Bergerová, která projekt iniciovala s další příslušnicí Presleyho fanklubu Angelou Stormovou. Vznik sochy má být financován z darů a jednoznačně ho podporuje i místní radnice.

Na vztyčení sochy Presleymu je také příznivá doba. Na příští rok je plánována sanace lávky, potvrdil starosta města Klaus Kress. Socha podle něj město obohatí a stane se „geniálním motivem pro focení“. „Lidé sem budou rádi chodit a fotografovat se s Elvisem,“ je přesvědčen starosta.

Iniciátorky zvěčnění slavného Američana doufají, že potřebných 18.000 eur (téměř 463.000 korun) se jim podaří z darů nashromáždit během jednoho roku.

Elvis Presley byl od října 1958 do března 1960 umístěn jako voják ve Friedbergu. V sousedním Bad Nauheimu během vojny bydlel v jednom hotelu a poté v pronajatém domě.

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa