Tajemná Oblast 51 shání zaměstnance. Poprvé vystavila veřejný inzerát

Autor: Mii - 
13. 8. 2018
19:30

Oblast 51 (Area 51), tajná vojenská základna uprostřed nevadské pouště v USA, jejíž existenci americká vláda dlouho popírala a která je opředena řadou konspiračních teorií, poprvé ve své historii vystavila veřejný pracovní inzerát. Shání v něm pilota, který se bude podílet na testování nespecifikovaných letounů. Píše o tom web News.com.au.

Pilota neshání přímo Oblast 51, ale soukromá společnost AECOM, která dostala povolení vykonávat ve vojenské základně Oblast 51 letecké testy. AECOM spolupracuje s americkým letectvem a letadla, která používá, jsou bílá s červenými pruhy na boku.

Kandidát musí podle inzerátu získat bezpečnostní prověrku a musí respektovat vládní stanovy. Musí také žít nedaleko Las Vegas, protože bude létat mezi Oblastí 51 a mezinárodním letištěm Las Vegas McCarran, odkud bude do základny převážet palivo a zásoby. V neposlední řadě musí mít v posledních pěti letech nalétáno minimálně 3000 hodin.

Přesná výše mzdy v inzerátu uvedená není. Podle pracovní stránky Glassdoor se ale průměrná mzda pilotů ve společnosti AECOM pohybuje okolo 110 tisíc dolarů za rok (2,5 milionu korun).

Konspirace kolem Oblasti 51

Oblast 51 se nachází 160 kilometrů od Las Vegas a je klasifikována jako vojenská základna. Její pozemek se rozprostírá na 10 krát 16 kilometrech, mezi budovami amerického letectva a opuštěnou jadernou testovací plochou. USA dlouhé roky existenci oblasti popírala, až CIA v roce 2013 oficiálně uznala, že něco jako Oblast 51 existuje a prozradila, kde se nachází.

Právě kvůli dlouholetému utajování se s oblastí pojí řada mýtů a konspiračních teorií. Například když v roce 1947 spadl u města Roswell v Novém Mexiku meteorologický balon, mělo jít ve skutečnosti o mimozemské plavidlo, které americká armáda převezla právě do Oblasti 51. Měl se v něm dokonce nacházet žijící mimozemšťan, kterého měli doktoři na základně pitvat. Všechna tato tvrzení americká vláda popřela.

Oficiálně má Oblast 51 sloužit k experimentování s novými zbraněmi a letouny.

Video Tajemná Oblast 51 na unikátních záběrech z dálky - YouTube/UFO Seekers
1080p 720p 360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa