Vlna veder ohrožuje už i Vánoce. Usychá úroda jedlí, část stromků je spálená

Autor: ČTK, nkov - 
8. 8. 2018
15:35

Současná vlna tropického počasí v Evropě tvrdě dopadá také na belgické pěstitele vánočních jedlí. Oblast Arden, z níž pochází 85 procent belgických vánočních stromků, je v těchto dnech plná povadlých a někdy i dočista spálených malých stromků, napsal web belgické rozhlasové a televizní stanice RTBF. Srážkové úhrny za poslední týdny se v Belgii blíží k historickému minimu.

„Jsou zde školky, kde máte 15 až 25, někdy až 30 procent uschlých stromků, malých stromků, které jsou rezavé, které rostly během jara a pak je spálil sluneční žár,“ řekl šéf ardenské unie pěstitelů Jonathan Rigaux. Situace podle něj ještě není katastrofální, ale už nyní jsou prý ztráty obrovské.

Jestliže v příštích třech čtyřech týdnech nepřibude srážek, přijdou školky asi o 15 procent vánočních jedliček pro letošní sezonu, řekl Rigaux. Stromky budou buď uschlé, nebo nevyhovující z estetického hlediska.

Belgický meteorologický úřad klasifikuje aktuální podmínky na většině území jako „extrémně suché“. Srážkový úhrn za posledních 90 dní se již dostal na úroveň roku 1976, který byl v tomto ohledu rekordní.

Video Sucho je větší hrozba než terorismus a migrace. I v Česku může nastat „den nula“. - INFO.CZ

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

offline ( 8. srpna 2018 18:14 )

Obávám se, že lidi to dotáhnou až do úplného konce. Samozřejmě 95 procent třeba zahyne, ale i těch 5 procent nejbohatších přeživších dokoná zkázu, že nezůstanou po lidech ani švábi a planeta skončí jako další Venuše. Ta byla podle všeho kdysi také živoucí planetou a co z ní udělal dokonalý skleníkový efekt? Teplota 450 stupňů, déšť kyseliny sírové a tlak na povrchu jako na dně moře. Byli tam také dříve lidé? Lidská tupost a bezohlednost je větší než vesmír.

Zobrazit celou diskusi
Další videa