Prokurátor promluvil o mohutném výbuchu cisterny v Boloni. Explozi šlo asi předejít

Autor: vei/ČTK - 
7. 8. 2018
22:20

Za pondělní nehodu poblíž letiště v italské Boloni může patrně chvilková nepozornost, nebo mikrospánek. V úterý to řekl ve veřejnoprávním rozhlase RAI prokurátor Giuseppe Amato. Na závěry je podle něj ale brzy. Při srážce cisterny s hořlavými látkami a kamionu zemřel řidič cisterny (†41), který podle videozáznamu navzdory upozornění nezpomalil. Při následném mocném výbuchu a silném požáru bylo raněno 145 osob, uvedl italský ministr dopravy Danilo Toninelli.

Vyššímu počtu obětí zabránili dva policisté, kteří během několika minut mezi prvotním požárem po srážce a druhým výbuchem nasměrovali do bezpečné vzdálenosti zvědavé motoristy.

„Silnice byla plná lidí, vystupovali z vozů a nehodu si natáčeli. Dva až tři kilometry dálnice byly zaplněné vozy,“ řekl policista Giacomo Chiriatti v televizi Sky TG24. „Za šest, sedm, osm minut se nám podařilo dostat všechna auta z místa. Potom došlo k silné explozi jako z filmu o Hirošimě a atomové bombě,“ dodal.

Video Exploze v Boloni: Kamera zachytila moment, kdy se auta srazila - Blesk Zprávy

Ihned po srážce se ozval první výbuch a vozy začaly hořet. O několik minut později nastala další, podstatně mocnější exploze, která způsobila sesuv části nadjezdu. Po silné explozi následoval požár, který se rozšířil na prodejnu automobilů pod mostem, a tam následně explodovalo několik aut. Tlak výbuchů porozbíjel okna v několika budovách.

Video Exploze v italské Bologni: Sloup dýmu je vidět desítky kilometrů daleko - reprofoto Twitter

Někteří z poraněných mají popáleniny, další pořezaly kousky skla, které po okolí rozmetal druhý výbuch. Mezi pořezanými je i 11 policistů, kteří se chystali zasáhnout na místě nehody. Lékaři ošetřili 120 osob a 18 dalších bylo hospitalizováno. Deset pacientů se nachází na oddělení plastické chirurgie, čtyři na oddělení popálenin. Raněné v nemocnici navštívil italský premiér Giuseppe Conte.

Okružní dálnicí u Bologi, kde se nehoda udála, projíždí většina automobilové dopravy z jihu Itálie směrem na Benátky či k alpským tunelům a dále do Německa či Rakouska.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa