Muž se objednal na vyšetření. V září roku 2020 se dočká

Autor: msj - 
3. 8. 2018
18:11

Na sociální síti se objevila fotografie stvrzenky na lékařské vyšetření. Kuriozitou na ní je to, že lékaři neváhali pacienta objednat na září roku 2020.

Kamarád se byl objednat na vyšetření ve spánkovém centru v Košicích. Tohle je jeho termín…!“ objevilo se u připnuté fotografie na sociální síti.

Z fotografie lze jasně poznat, že se jedná o kliniku pneumologie Univerzitní nemocnice L. Pasteura ve slovenských Košicích. Pod příspěvkem se spustila vlna vtípků jako „Třikrát se vyspí a vyšetření je za dveřmi.

Košické pracoviště na dotaz slovenského deníku Plus JEDEN DEŇ reagovalo tak, že má pracoviště nízkou kapacitu pro ambulantní pacienty.

Znamená to, že vyléčíme 3 pacienty týdně. Musíme také počítat s rezervou pro akutní pacienty s nutností hospitalizace, ale i pro urgentní pacienty,“ informovala mluvčí nemocnice Ivana Stašková.

Zatímco lidé nevěří svým očím, nemocnice si z tohoto problému nějak hlavu nedělá. Dokonce tvrdí, že jsou jejich termíny srovnatelné s ostatními pracovišti na Slovensku.

Základem vyšetření, které potřeboval muž, je sledování tělesných funkcí. Elektrické potenciály mozku, pohyby očí, aktivita svalů, průtok vzduchu přes ústa a nos, množství kyslíku v krvi, činnost srdce a pohyby nohou.

Přes mikrofon se také zaznamenává chrápání. Všechny informace se ukládají a následně jsou vyhodnocovány. Vyšetření by mělo předejít spánkovým apnoím (přestávky dýchání během spánku).

Následná léčba poté spočívá v udržování volných dýchacích cest během noci pomocí přístroje a dýchací masky.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Omasta ( 4. srpna 2018 18:30 )

Chudák muž. Vždyť už existuje lék pro snadnější usínání a spánek bez předčasnéhop buzení. Navíc tlumí záněty. Třeba bolesti zad, kloubů a různé autoimunitní nemoci. Je to nízkonákladový lék lithium orotate.

va45 ( 4. srpna 2018 17:44 )

A kdo udělal ze zdravotnictví kotel na prachy?Julínek,Cikrt,Šnajdr.Všechno čelnové ODS.

gabreta ( 3. srpna 2018 23:05 )

Ať si zajede na Orlík za Schlafenbergrem!! Ten mu určitě poradí!!!

putna ( 3. srpna 2018 18:17 )

V havlokapitalismu běžné a normální. Čemu se divíte?

Zobrazit celou diskusi
Další videa