Do Německa se vrací „ponocný“. Dohlédne na hospody, řešit chce i obtěžování žen v klubech

K zaniklému povolání ponocného se rozhodlo vrátit západoněmecké město Mannheim. Bude ho vykonávat student.
Autor: ČTK - 
2. 8. 2018
07:39

K dávno zaniklému povolání ponocného se rozhodlo vrátit západoněmecké město Mannheim. Nově tu bude po setmění ulicemi procházet 27letý student Hendrik Meier, který bude dohlížet na to, aby byl noční život v západoněmeckém Mannheimu bezproblémový. V konkurzu na „nočního starostu“, jak se nově zřizovaná funkce jmenuje, se Meier prosadil mezi čtyřmi desítkami uchazečů, informovala agentura DPA.

„Nejdříve se vzájemně trochu očucháme,“ řekl Meier před začátkem své první pracovní noci. S provozovateli zhruba 120 hospod, barů a klubů v centru města na Rýnu chce nejprve hovořit o tom, co je trápí a kde vidí šanci na zlepšení.

Spolupracovat bude Meier i s „denním starostou“ města Peterem Kurzem a obracet se na něj budou moci - nejen se stížnostmi na rušení nočního klidu - také obyvatelé Mannheimu. Právě Meier by měl fungovat jako prostředník v případě konfliktů. Soustředit by se ve své funkci nočního starosty chtěl student i na problematiku obtěžování žen v nočních klubech.

Kvůli práci se do města přestěhoval

„Jsem ohromně napjatý,“ odpověděl na otázku, jak se na výkon své funkce těší. Zvědavý je Meier podle svých slov především proto, že v Německu nočního starostu žádné jiné město nemá. To je i důvod, proč se do Mannheimu kvůli zajímavé nabídce z rodného Norimberku přestěhoval. Podobnou funkci v minulosti zavedly velké evropské metropole jako Amsterodam, Londýn či Curych.

Podobnou funkci jako nyní noční starosta v minulosti na řadě míst Evropy zastával ponocný, který držel stráž v době, kdy ostatní lidé spali, varoval před požárem, zloději či cizími vojsky. Ponocní, kteří byli v noci zodpovědní za pořádek v obci, se museli často potýkat i s rozjařenými návštěvníky hospod a restaurací.

Za 50 hodin práce měsíčně dostane Meier odměnu ve výši zhruba 1200 eur (zhruba 30 000 korun).

Doporučujeme
djaba ( 2. srpna 2018 10:36 )

 Adept na Darwinovu cenu ,v lepším případě semletá huba .

pajato73 ( 2. srpna 2018 09:29 )

Mannheim je ve dne krasne, ale vecer kriticke mesto... jak to bude zvladat jeden jediny clovek?? To ba musel byt rychly jako Flasch aby mohl z rohu do rohu... a 50 hodin mesicne...? to ma byt vtip???

ivoadler ( 2. srpna 2018 08:59 )

Jeden technický dotaz: kolik žije v Manheimu muslimů? Má ponocný zasáhnout, když po odchodu z hospody muž sahá ženě na pr del? Evidentně s jejím souhlasem. A co kdyby začali souložit?

santikxauz ( 2. srpna 2018 08:52 )

Tak to aby si pořídil neprůstřelnou vestu a samopal s několika zásobníky.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa