Protržená přehrada zabila nejméně 19 lidí, stovky dalších osob se pohřešují

Autor: base, ČTK - 
25. 7. 2018
08:40

Při záchranných akcích na jihu Laosu, kde se v pondělí protrhla hráz rozestavěné přehrady, bylo dosud objeveno 19 mrtvých. Informoval o tom ve středu laoský list Vientiane Times. Zpravodajský web BBC News píše o nejméně 20 mrtvých. Tamní úřady zatím počty obětí nepotvrdily. Neštěstí připravilo o domovy více než 6600 lidí, stovky osob se pohřešují. Svůj záchranný tým na místo vyšle Jižní Korea, která se na konstrukci přehrady podílela.

Podle Vientiane Times potřebuje pomoc záchranářů více než 3000 osob a dosud bylo zachráněno 2851 lidí.

„Prezident nařídil celou řadu opatření včetně vyslání záchranného týmu a zároveň i prošetření příčiny neštěstí, protože na stavbě se podílely i naše společnosti,“ uvedl ve středu na tiskové konferenci mluvčí jihokorejského prezidenta Mun Če-ina.

Tragédie se stala v provincii Attapeu na jihovýchodě Laosu nedaleko hranic s Vietnamem. Úřady na místo vyslaly desítky lodí, aby pomohly evakuovat osoby z rizikové oblasti. Zároveň vydaly výzvu k zaslání nouzové pomoci - léků, pitné vody, oblečení, potravin, peněz i dalších potřebných věcí.

VIDEO: Takto vypadaly povodně ve Vietnamu:

Video Tisíce domů pod vodou: Přívalové deště zabíjejí ve Vietnamu - Reuters, hudba: David Freedom, Studio Fontána

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa