Šestipatrový dům šel k zemi. Nejméně tři mrtví, po dalších se pátrá

Autor: ČTK, nkov - 
18. července 2018
14:13

Na předměstí Dillí se v noci na dnešek na vedlejší budovu zřítil šestipatrový dům, nejméně tři lidé přišli o život a po dalších pátrají záchranáři. S odkazem na sdělení indické policie o tom informovala agentura Reuters.

Obytný dům spadl v úterý večer, uvedl mluvčí záchranářů s tím, že při pátrání po přeživších nemůže být použita těžká technika, která by mohla lidem uvězněným v troskách ještě více ublížit. Podle úřadů mohlo být v troskách domu uvězněno asi 12 dělníků. Policejní psi na místě přeživší nenašli.

Podobné incidenty jsou v Indii během období dešťů, které trvá od června do září, poměrně časté.

Policie zadržela muže, který měl stavbu na starosti a obvinila ho z nedbalosti. Zadrženi byli rovněž dva jeho kolegové. Okolnosti incidentu se nadále vyšetřují. Podle policie byly oba domy postaveny načerno před několika lety a byly převážně neobydlené, žilo v nich pouze několik rodin.

Video Pásky, zátarasy ani ostrahu v Číně při demolici nepotřebují. - Twitter@TRACENWANGXIN

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud