Trajekt se potopil 200 metrů od břehu. Utopilo se nejméně 24 lidí včetně dětí

Autor: jer, ČTK - 
3. 7. 2018
20:28

Nejméně 24 lidí v úterý zahynulo při nehodě trajektu, který se potopil se 139 lidmi na palubě nedaleko indonéského ostrova Sulawesi. Záchranářům se zatím podařilo vytáhnout z vody 74 přeživších, 41 lidí se stále pohřešuje. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AP. Záchranné práce komplikuje déšť a vysoké vlny.

Loď přepravovala také osobní i nákladní auta a motocykly. Podle policejního mluvčího Dickyho Sondaniho se trajekt začal potápět zhruba 200 metrů od pobřeží.

Indonéský úřad pro zmírňování následků katastrof zveřejnil fotografie, na nichž cestující visí na části potápějící se lodi a jiní plavou ve vodě. Z fotografií se zdá, že většina cestujících měla na sobě záchranné vesty. Mezi mrtvými jsou dvě děti ve věku dva a tři roky.

Záchranným složkám do značné míry pomohl kapitán trajektu, který loď navedl na pevninu, jakmile se začala potápět, uvedla policie. Ve snaze evakuovat zbytek cestujících záchranářům pomáhá i policie, armáda a místní obyvatelé.

Indonésii tvoří více než 17 000 ostrovů, lodní nehody jsou tam poměrně časté. Úřady v úterý po dvou týdnech odvolaly operaci, při které měla být vyzdvižena těla téměř 200 utonulých pasažérů lodi, jež se v červnu potopila v jezeře Toba na ostrově Sumatra. Plavidlo kleslo do hloubky 450 metrů.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa