„Slyšela jsem tu ránu, když dopadli. Bylo to jako by spadla činka,“ uvedla jedna ze sousedek. Těla zhruba po 20 metrech pádu dopadla na schody a k zábradlí vchodu věžáku. Ještě v pátek odpoledne zde byly patrné stopy krve…

Obyvatelé třináctipatrového věžáku na ostravském sídlišti jsou z tragédie otřeseni. Muže ani malou holčičku tu nikdo neznal. „Ten muž měl být na návštěvě u své sestry. Nedokážu si představit, co se muselo stát,“ kroutil hlavou další ze sousedů.

Tragédie se stala okolo 19. hodiny. „Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy, které budou následně zkoumat znalci,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná. Nařízeny byly soudní pitvy zemřelých. Policie případ vyšetřuje jako vraždu, motiv činu zatím není známý.

Svědci viděli mrtvoly

Mrtvoly na zemi viděli i lidé, kteří v osudném paneláku bydlí. „Muž ležel na schodech. Poté ho dali do pytle. To dítě leželo tam u toho zábradlí,“ řekla místní žena FTV Prima. „Byli od sebe čtyři až pět metrů,“ dodal obyvatel domu.


Video
délka: 00:27.32

Jeden ze sousedů ostravského paneláku hovoří o tragédii, při níž muž (28) vyhodil z okna holčičku (9) a pak skočil za ní! Karel Dostál