Koupili levně letenku, ale nikam nepoletí. Britské aerolinky naštvaly cestující

20. 6. 2018
18:18

Britská letecká společnost British Airways zrušila některým svým zákazníkům letenku. Jde o lidi, kteří ji omylem koupili moc levně. Problém se týká letenek z Londýna do Tel Avivu a Dubaje. Někteří cestující to zjistili až při kontrole svého účtu na internetu, aerolinky tak teď kritizují. Kritiku si British Airways vysloužily i od expertů z oblasti cestovního ruchu. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Například Ash Dubbay, který zpáteční letenku do Tel Avivu koupil u společnosti Travel Up za cenu 195 liber (5745 Kč), teď má zaplatit 1000 liber (29 460 Kč). Aerolinky se omluvily a nabídly plné vrácení peněz a voucher na 100 liber. Kolika lidí se problém týká, však aerolinky odmítají sdělit.

Zrušení letenky do Izraele přišlo draho i další cestující Esther Vadiaovou. Novou letenku si nemůže dovolit, a tak si na vrub připíše nejen poplatky za platbu kreditní kartou, ale i 1000 liber za zaplacené ubytování.

Někteří lidé v rozhovoru s BBC uvedli, že o zrušení letenky nebyli vůbec informováni. Přišli na to až v okamžiku, kdy si na internetu kontrolovali svůj účet. Poukázku na 100 liber všichni shodně hodnotí jako bezcennou, neboť vedle omezujících podmínek jsou letenky nyní podstatně dražší než dříve.

Jakkoli byly ceny letenek nízké, byly věrohodné. Z oblasti cestovního ruchu se ozývají hlasy, že chyba je na straně leteckého přepravce. Ten by měl proto „udělat, co je správné“, a nechat cestující letět za cenu, kterou si rezervovali.

Video Cestujícího vyhodili z letadla, protože příliš brzy použil záchod. - Krista Rosalino
1080p 720p 480p 360p 240p

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa