Faux pas ministra vnitra: Až příliš snadno ho okradli o mobil zloději na mopedu

Autor: jer, ČTK - 
17. června 2018
15:20

Nový britský ministr vnitra Sajid Javid se přiznal, že ho nedávno okradli zloději na mopedech. Při telefonování na londýnské ulici mu vzali mobil. O incidentu ministr  informoval list Sun on Sunday. Javid, který v době krádeže nebyl ještě ve funkci, prý kvůli útoku zlodějů chce změnit zákon.

Nynější ministr stál před londýnským nádražím Euston, a když kolem projížděli zloději na mopedech, držel v ruce telefon. „Byl to jen okamžik. Chtěl jsem volat taxi, ale než jsem pochopil, co se děje, mobil byl pryč. Přijeli, sebrali ho a zmizeli,“ popsal situaci osmačtyřicetiletý ministr, který byl do funkce jmenován v dubnu.

Podobné krádeže se v Londýně podle agentury Reuters rozmohly natolik, že to vyvolalo celostátní pozornost. Stávají se i násilné činy, kdy skupina útočníků napadne oběť nožem. Javid britskému listu řekl, že chce změnit zákon, který omezuje možnost policistů pronásledovat podezřelé na mopedech.

Video  Britský velvyslanec Archer: „Královna nás drží pohromadě!"  - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud