Dívat se nejvýš pět vteřin! Ve filmových štábech zakázali vzájemné okukování

Autor: ČTK, pk - 
14. 6. 2018
21:55

Členové filmových štábů společnosti Netflix mají zakázáno na sebe navzájem vrhat pohledy trvající déle než pět sekund. Firma tak reaguje na kampaň proti sexuálnímu obtěžování a zneužívání #MeToo, napsal britský deník The Sun. Streamingová služba uvedla, že je „hrdá na cvičení proti harašení“, kterým se její produkční štáby podrobují.

Netflix opatřením reaguje na hnutí #MeToo, které otřáslo Hollywoodem a které vážně ohrozilo výrobu seriálu Dům z karet. Netflix kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování ukončil spolupráci s oscarovým hercem Kevinem Spaceym, který v seriálu ztvárnil hlavní roli.

Nová pravidla chování u Netflixu zahrnují vedle zákazu zírat na sebe déle než pět sekund i zákaz delšího objímání a zákaz flirtování. Kolegové se rovněž navzájem nesmějí dožadovat svých telefonních čísel.

„Vedoucí pracovníci nás přišli na schůzku o obtěžování poučit, co je vhodné, a co ne. Dívat se na někoho déle než pět sekund je považováno za nechutné,“ potvrdil jeden z členů štábu seriálu Černé zrcadlo.

Nevhodné chování kolegů prý má být okamžitě hlášeno. Zaměstnanci si však z opatření údajně dělají legraci. Dívají se na sebe, počítají do pěti a pak odvrátí oči, potvrdil zdroj.

Svérázná kampaň proti sexuálnímu obtěžování: Ne znamená ne!

Video Svérázná kampaň proti sexuálnímu obtěžování: Ne znamená ne! - youtube
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa