Expremiér dostal dva roky natvrdo. Přes úřad si přihrál luxusní obrněné auto

Autor: ČTK, ivm - 
23. května 2018
15:50

Bývalý makedonský premiér Nikola Gruevski byl ve středu potrestán dvouletým vězením za zneužití úřadu k ovlivnění nákupu luxusního obrněného auta ministerstvem vnitra. Trest mu vyměřil soud ve Skopje. Spoluobžalovaný bývalý poradce ministerstva Djoko Poposki byl v kauze odsouzen k šesti a půl roku odnětí svobody. Podle portálu 24.mk rozsudek není pravomocný a advokát Gruevského už dal najevo, že se obhajoba odvolá.

Expremiér byl podle zpravodajského webu shledán vinným ze spáchání uvedeného činu s přitěžující okolností, že tak učinil s přímým úmyslem v době, kdy vykonával úřad předsedy vlády. Navíc pohnutkou byla „osobní touha hrazená z rozpočtových prostředků“.

Gruevskému, který se dnešního vynesení verdiktu nezúčastnil, hrozí trestní stíhání i v dalších kauzách. Před rokem prokuratura začala vyšetřovat podezření Gruevského z korupce. Údajně nelegálně financoval vládní stranu VMRO-DPMNE, jejímž byl předsedou, špinavými penězi a ovlivnil výběrové řízení na firmu pro stavbu dálnic.

Video  Luxus u jezera, trapas s překladem i pálenka. Zeman si užil Makedonie.  - Vera Renovica, Jan Jedlička

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 23. května 2018 16:39 )

ANO - ofsem BURDA potrzebuje obrnene auto jako prase drbani

agfor ( 23. května 2018 16:31 )

To se Burešovi stát nemůže. On si přihrál obrněné AUDI jen jako ministr zlodějství.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud