Zbavte se jaderných zbraní, my vám pomůžeme s ekonomikou. USA vábí KLDR

Autor: ČTK, vei - 
11. 5. 2018
22:45

Spojené státy jsou připraveny pomoci severokorejské ekonomice, pokud se KLDR urychleně zbaví jaderných zbraní. Na společné tiskové konferenci se svou jihokorejskou kolegyní Kjong-whaovou to prohlásil v pátek americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Šéf americké diplomacie prohlásil, že pokud Severní Korea učiní „odvážné“ kroky k „urychlenému jadernému odzbrojení“, Spojené státy budou společně s Jižní Koreou usilovat o prosperitu KLDR. Pompeo zdůraznil, že odstranění jaderných zbraní KLDR bude vyžadovat rozsáhlé ověřování.

Oba ministři zdůraznili svůj požadavek „úplného, ověřitelného a nezvratného“ odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova.

Americký prezident Donald Trump se má 12. června v Singapuru sejít se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Video Historický summit: U jednoho stolu se v Jižní Koreje setkal tamní prezident s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. - Reuters
1080p 720p 360p

Pompeo v pátek potvrdil, že podmínky pro úspěšný summit vytvořilo propuštění tří Američanů vězněných Severní Koreou. Trojice se tento týden vrátila do vlasti spolu s Pompeem, který jednal v Pchjongjangu s Kim Čong-unem o nadcházející vrcholné schůzce.

Pompeo vyjádřil přesvědčení, že Severní Korea a Spojené státy mají stejnou představu o hlavních cílech summitu. „Mám za to, že existuje naprostá shoda ohledně toho, co jsou hlavní cíle,“ prohlásil Pompeo.

Jihokorejská ministryně zahraničí zdůraznila, že před historickou schůzkou bude nutná těsná součinnost se Spojenými státy. Řekla také, že sankce vůči KLDR nemohou být zrušeny před červnovou vrcholnou schůzkou. „Máme velmi jasno v tom, že sankce zůstanou v platnosti, dokud neuvidíme viditelné a významné korky Severní Koreje směrem k denuklearizaci,“ prohlásila ministryně.

Doporučujeme
balika ( 12. května 2018 08:24 )

Jakmile by se zbavily jaderných zbrání, okamžitě by tam USA začaly vyvážet demokracii, tj. vyplundrovaly by nerostné bohatství, dovezly sračky do supermarketů, zadlužiily KLDR na další 2 generace, prodávaly jim draze jejich vlastní vodu, židobanky by ždímaly a ždímaly ......

1912 ( 12. května 2018 06:44 )

Pomůžeme vám s ekonomikou ale všechny nerostné bohatství bude naše a blíže k hranicím Ruska kde je potřeba stavět základny !!

gabreta ( 12. května 2018 01:01 )

"Zbavte se jaderných zbraní, my vás pak budeme moci kdykoli tlačit k poslušnosti!! S tím máme velmi dobré zkušenosti !!

Antonin Blaha ( 12. května 2018 00:41 )

 Urcite poslechnete pokud chcete dopadnout jako Irak a Lybie😂😂

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa