Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Naháči vzali útokem muzeum: Nudisté bořili bariéry, v Paříži jim to povolili

Autor: ČTK, Mii - 
6. května 2018
13:39

Pařížské muzeum moderního umění v sobotu poprvé otevřelo své brány nudistům. Milovníci si umění si mohli expozici v Palais de Tokyo prohlédnout bez jediného kousku oblečení. Možnosti využilo více než 100 lidí. Informovala o tom agentura Reuters.

Aktivisté propagující nudismus uvedli, že sobotní nahá prohlídka muzea, jíž se zúčastnilo asi 160 lidí, byla pro jednu ze světových kulturních metropolí průlomem. „Mentalita se mění. Nudisté boří bariéry a tabu z minulosti,“ řekl Julien Claude-Penegry z Pařížské asociace nudistů.

Jeden z účastníků prohlídky v rouše Adamově připustil, že v rozlehlých prostorách Palais de Tokyo si nahý připadal zranitelnější, umělecká díla však prý vnímal jinak, než kdyby byl oblečený. Muzeum bylo po určitou dobu vyhrazeno jen naháčům, kteří si oděvy před prohlídkou odložili v místní šatně.

Paříž nudistům zasvěcená

Asociace nudistů, která má v samotné Paříži 88 000 příznivců, tvrdí, že v celé Francii je 2,6 milionu vyznavačů nudismu. Loni jim byla vyčleněna zvláštní část v pařížském parku Bois de Vincennes, letos si tam mohou zajít znovu. Loni v Paříži otevřela také nudistická restaurace.

Reuters připomíná, že akce pro nudisty už v minulosti pořádala i jiná muzea. Třeba v roce 2013 si mohli návštěvníci jedné vídeňské galerie odložit oblečení před prohlídkou výstavy maleb věnovaných mužské nahotě.

Video Úplně nahý muž si šel nakoupit do supermarketu. Na sobě měl jen boty a tašku přes rameno. - Městská policie Praha

ivoadler ( 7. května 2018 11:27 )

A co když se mi nezamlouvají někteří oblečení a nechci je vidět? Mají sedět doma?

naidka ( 6. května 2018 20:08 )

Máš se dívat na exponáty a né na pipáky.

naidka ( 6. května 2018 20:05 )

naidka ( 6. května 2018 20:03 )

Každopádně to můžeš zkusit.

strejda777 ( 6. května 2018 20:02 )

Asi ten den nebyla ve fitku......!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud