Ruské letadlo se v Sýrii zřítilo do moře. „Sestřelil“ ho asi pták

Autor: ČTK, nkov - 
3. 5. 2018
11:22

Nedaleko syrského pobřežního města Latakíja se do Středozemního moře zřítilo ruské vojenské letadlo, oba piloti zahynuli, informovala agentura RIA Novosti s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Stíhačka Su-30SM prý nebyla sestřelena, příčinou nehody mohla být srážka s ptákem.

Letadlo vzlétlo ve čtvrtek ráno z ruské základny Hmímím, která leží v západosyrské provincii Latakíja. Piloti „bojovali až do poslední chvíle a snažili se získat kontrolu nad strojem,“ uvedlo ruské ministerstvo. Podle předběžného vyšetřování nehodu zapříčinil pták, který narazil do motoru letadla. Stíhačka prý nezačala hořet.

Letoun Su-30SM patří mezi nejmodernější ruské stroje, svůj první let uskutečnil v roce 2012. V Sýrii ho armáda využívá k útokům na povstalecké cíle či jako doprovod strategických bombardérů.

Jak uvedla agentura AFP, podle ruských úřadů dosud přišlo v Sýrii o život 86 ruských vojáků. Ruská média ale v uplynulých měsících informovala, že v zemi umírají desítky a možná stovky ruských žoldáků. Moskva tato tvrzení považuje za dezinformace.

Zřítili se i Alexandrovci

Letos v březnu spadlo rovněž u základny Hmímín nákladní letadlo ruské armády. Neštěstí si vyžádalo 39 obětí. Příčinou tragédie byla nejspíš technická závada. Ministerstvo obrany tehdy rovněž ujistilo, že letadlo nebylo sestřeleno.

V únoru byl v provincii Idlib sestřelen ruský stroj Su-25. Pilot se sice katapultoval, ale na zemi ho ozbrojenci zabili.

V prosinci 2016 spadlo do Černého moře letadlo se členy známého ruského armádního souboru písní a tanců Alexandrovci mířící do Sýrie. Zabilo se všech 92 osob, které byly na palubě.

Video Teenagerka zachytila pád letadla v americkém Ohiu - YouTube
360p 240p

Doporučujeme
satanas ( 3. května 2018 16:53 )

Spadlo do more..Podle te fotky do more, ale vyschleho...-Plesku,,pak kdo dezinformuje! Cest jejich pamatce..

Antonin Blaha ( 3. května 2018 16:25 )

 Cest jejich pamatce😢

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa