Stovky policistů, zranění a agrese: Uprchlíci v německém táboře se už podruhé vzbouřili

Autor: ČTK, Mii - 
3. května 2018
11:03

Stovky policistů musely ve čtvrtek zasahovat v registračním centru pro uprchlíky v Ellwagenu na jihozápadě Německa poté, co v něm opět zavládl neklid. Migranti úřadům v noci na pondělí násilím zabránili vyhostit muže z afrického Toga, což vyústilo v několikadenní nepokoje. Při čtvrtečním zásahu bylo několik lidí zraněno a podle informací agentury DPA bylo několik mužů vzato do vazby. Později byl nejméně jeden muž přepraven vězeňským transportérem na jiné místo.

Policie nesdělila, zda byl transportovaným mužem onen 23letý Tožan, kterého se v pondělí nepodařilo vyhostit. Při policejním zásahu utrpělo několik lidí zranění. Podle informací DPA vyskočilo několik uprchlíků z oken uprchlického zařízení. Lehce zraněni byli také tři policisté, ale byli schopni pokračovat ve službě. Mnoho práce měli také příslušníci zdravotní služby, řekl na místě novinářům zástupce policie. Mluvčí potvrdil, že cílem je deportace Afričana.

Stovky policistů svezly do někdejšího armádního areálu brzy ráno policejní autobusy. Okolní ulice byly uzavřeny. Na místě byli i muži v ochranných oděvech.

Příliš velké nebezpečí

Čtvrteční zásah je dozvukem pondělního incidentu, při němž žadatelé o azyl zabránili vykázání muže z Toga, jímž je podle médií jistý Yussif O. Policie musela svou akci v noci na pondělí přerušit, protože situace podle ní byla pro posádky policejních hlídkových vozů příliš nebezpečná.

Přibližně 150 až 200 uprchlíků údajně policejní vozy obklíčilo a dotíralo na policisty. Poté pohrozili útokem na policisty a vynutili si tak získání klíčů od pout muže určeného k deportaci. Tožan se poté schovával.

Ellwangen řeší nepokoje často

Muž, který tvrdil, že je hledaným Afričanem, poskytl vyjádření deníku Bild. „Policie se mě pokusila vyhostit už v únoru. Německo přece říká nám uprchlíkům 'Welcome' (Vítejte). Tolerují každého člověka,“ divil se muž, který měl být podle vlastního vyjádření vyhoštěn do Itálie.

Středisko v Ellwangenu bylo dějištěm sporů a bitek mezi jeho obyvateli už v minulosti. V lednu tam utrpělo zranění několik lidí. V současnosti tam přebývá zhruba 500 žadatelů o azyl převáženě z afrických zemí včetně Nigérie, Guineje a Kamerunu.

Ke střetům v minulosti došlo i v Římě:

Video Drsný střet policie a uprchlíků v Římě: Létalo kamení, policie nasadila vodní děla - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud